9 טיפים לשמירה על כוכב חג המולד שלך זמן רב יותר

פוינסטיה היא צמח מקורה יפה מאוד שניתן למצוא במרכזי גנים בעיקר בתקופת חג המולד. הפוינסטיה, המכונה כוכב חג המולד, מביאה צד חגיגי וזוהר מסוימת. צמח זה זקוק גם לטיפול כדי להחזיק מעמד לאורך זמן. להלן 9 טיפים לשמירה על הפוינסטיה זמן רב ככל האפשר.

1) השקיה

לפני הפריחה, השקיה צריכה להיות סדירה. המים לא צריכים להיות קרים, אלא בטמפרטורה של כ-20 מעלות צלזיוס. לאחר הפריחה, השקיה צריכה להיות מופחתת מאוד. תנו לאדמה להתייבש בין השקיה.

2) פרחים נושרים

אם שמתם לב שהעלים הופכים לבנים או שהפרחים נושרים, זה כנראה בגלל יותר מדי מים או שהאוויר יבש מדי! כדי להימנע מכך, רסס את הצמח שלך במים באופן די קבוע.

3) התערוכה

פוינסטיות זקוקות להרבה אור כדי לשגשג. הנח את הצמח שלך ליד חלון כדי להבטיח אור טוב, אך היזהר לא לחשוף אותו לאור שמש ישיר.

4) גודל

כדי לעורר צמיחה חדשה, מומלץ לחתוך את הגבעולים כ-5 עד 10 ס"מ מהבסיס לאחר הפריחה.

פוינסטיה
קרדיטים: angelinaelv / Pixabay

5) ניקוז

כוכב חג המולד חושש מאוד מעודף מים. כדי שהשורשים לא יירקבו, יש להימנע מכך שהם מתרחצים במים. כדי לעשות זאת, הקל על הניקוז על ידי הנחת חלוקי חימר או חצץ בתחתית הסיר שלך.

6) Origine tropicale

כוכב חג המולד הוא צמח טרופי. הוא אינו גדל בחוץ, למעט באזורים מסוימים בים התיכון. הסביבה הטבעית שלו אכן חמה ולחה מאוד.

7) דשן

אין להוסיף דשן במהלך תקופת הפריחה שלו. אם אתה רוצה לשמור על הצמח שלך לצמוח לאורך כל השנה, אתה יכול להוסיף מזון צמחי פרח נוזלי באביב.

8) שמור על העלים

הבריאות של הפוינסטיה שלך בולטת בעיקר בעלים. אם הם מצהיבים או דוהים, אז האוויר יבש מדי. הטוב ביותר הוא למקם את הצמח שלך על חלוקי חימר או חלוקי נחל רטובים קטנים. אם העלים דהוי, הניקוז לא מספיק טוב והצמח שלך סובל מעודף לחות. כפי שנאמר לעיל, השקיה צריכה להיעשות רק כאשר האדמה יבשה לחלוטין.

9) ריפוט

ריבוט מתרחש מדי שנה בתחילת האביב. פשוט בחרו בסיר קצת יותר גדול. הצמח לא צריך להיות צפוף.

כיצד לטפל בו ולהבדיל בינו לבין אלטרנריה?

לקבל פרחים יפים באביב