6 תבלינים מקוריים לגידול בבית

מה יהיו החיים בלי מעט תבלינים? חיוני במטבח, תבלינים יכולים לתבל מנות וגם מצוינים לבריאות שלנו. אכן, תבלינים הם בעלי ברית אמיתיים, כי יש להם יתרונות בריאותיים רבים. אפשר לצרוך אותם כל יום כדי ליהנות מכל מעלותיהם. ולהישאר בצעד גם אקולוגי וגם חסכוני, אתה יכול לגדל את התבלינים שלך בבית. אין צורך ללכת לסופרמרקט בשביל המפורסם הזה חלב זהוב עם כורכום, כי החורף הוא העונה המושלמת לגדל תבלינים טרופיים בבתים שלנו! גלה איתנו 6 תבלינים מקוריים לגידול בבית.

1. וניל

המתיקות של הווניל מזכירה לנו איים רחוקים. בושם עם אווירת חגים שעושה לנו טוב. בחנויות הווניל נשאר יקר מאוד, וזה נורמלי, כי הגידול שלו קשה וארוך במיוחד. וניל הוא למעשה זן של סחלב שנראה כמו גפנים. לפעמים לוקח שנים עד להופעת פריחה ראשונה. היא זקוקה להרבה אור וחום. פריחה ופירות יופיעו רק אם תגדלו אותם בחממה מחוממת או במרפסת.

וניל
קרדיטים: Lenushka2012 / iStock

2. פלפלים קטנים

תכניסי קצת ספייס לחיים שלך… או יותר נכון לסלון שלך! יש אנשים שאוהבים צ'ילי ואחרים קצת פחות, כי לכל אחד יש את הרגישות שלו. צ'ילי הוא אחד התבלינים החיוניים במטבח המקסיקני או ההודי. אל תהססו להתחיל מסע קולינרי על ידי בדיקת המטבח הבינלאומי וגילוי התבלינים השונים בעולם. אתה יכול לבדוק את זה ספר אלקטרוני מעניין מאוד על תבלינים, מכרה אמיתי של מידע! פלפלים פשוט צריכים הרבה אור. אתה יכול לקנות צמחים צעירים במרכז גן או לזרוע אותם בחורף בכיסוי! הפירות מאוד דקורטיביים ומציעים פיצוץ של צבעים.

פילפלים
קרדיטים: OlgaKorica / iStock

3. הל

הל הוא צמח ירוק קטן שלעיתים רחוקות עולה על 70 ס"מ. הוא זקוק לאור, אך ללא שמש ישירה. יש צורך לרסס את העלווה שלו מדי יום כדי לשמור על היגרומטריה טובה. צמח ארומטי זה מתערבב היטב עם מנות מתוקות ומלוחות כאחד.

הל
קרדיטים: PDPics / Pixabay

4. בית הקפה

ממוצא טרופי, עץ הקפה זקוק להרבה אור ולחות גבוהה. כמו וניל, קשה להשיג פירות המכילים פולי קפה. לפעמים צריך לחכות מספר שנים ולבצע ריפוטים קבועים כדי ליהנות מזה. גידול קפה בבית אינו בלתי אפשרי, אבל זה דורש הרבה סבלנות ומיומנות.

בֵּית קָפֶה
קרדיטים: Vandelinodias / Pixabay

5. ג'ינג'ר

ג'ינג'ר גדל די טוב. קבל חתיכה של קנה שורש טרי ואורגני אם אפשר. שתלו אותו בעציץ מלא באדמת עציצים, תנו לקנה השורש לבלוט החוצה. מעל הכל, אסור לקבור אותו לגמרי. השקה קלות וברגע שהגושים מתעבים, אתה יכול לקצור את הג'ינג'ר שלך. ג'ינג'ר ידוע לשפר את זרימת הדם בכלים קטנים. נצרך בחליטה, מבושל או בקפסולה, הוא מגרה לחלוטין את האורגניזם.

ג'ינג'ר צמחי אפרודיזיאק
קרדיטים: צבע / Pixabay

6. כורכום

כורכום גדל בדיוק כמו ג'ינג'ר. יש לו יתרונות רבים עבור הגוף. בעלות על כורכום משלך היא מותרות נהדרת בהישג יד של כולם! התרבות שלה דורשת מעט סבלנות, אבל נשארת פשוטה מאוד להשגה. אתה יכול אפילו לגדל אותו בעציץ.

עציץ מטעי כורכומה
קרדיטים: stevepb / Pixabay

מאמרים קשורים:

10 צמחים מושלמים ליצירת טרריום

Beaucarnéa: ייעוץ, שתילה ותחזוקה

האם הצמחים הפנימיים שלך מצהיבים? הנה למה ואיך לתקן את זה!

איך להילחם בחיפושיות באופן טבעי בגינה

ייעוץ, שתילה, תחזוקה והפרחה