5 צמחים מקורה המשגשגים באור שמש ישיר

צמחים רבים לא אוהבים שמש מלאה. הקרניים מסתכנות בשריפת העלווה. עם זאת, בפנים שלנו, המקומות היחידים שבהם אפשר לשים את הצמחים שלנו ממוקמים לרוב מאחורי החלונות. למרבה המזל, ישנם צמחים בטבע שיהיה להם נוח לחלוטין מול הקרניים הישירות של הכוכב שלנו.

1) קקטוס מחבט

האגס הקוצני, שניתן לזהות בזכות המחבטים הדוקרניים שלו, חושף פרחים צבעוניים מאוד. לא נוח במקומות לחים, הוא יסתדר טוב מאוד במקום החשוף לשמש מלאה, גם אם הוא עמיד בטמפרטורות שליליות. דורשת אדמה מנוקזת היטב, תערובת של אדמה וחול תהיה מושלמת כדי לספק לה את החומרים המזינים הדרושים לצמיחתו.

צָבָּר
קרדיטים: לינה מויסיינקו / iStock

2) Sansevieria

נקרא גם לשון חמות, צמח זה עם עלווה אנכית ומפותלת יביא ירק לחדר שטוף השמש שלך. בנוסף למקום החשוף היטב לשמש, החדר לא צריך לרדת מתחת ל-13 מעלות צלזיוס.

sansevieria
קרדיטים: KatiaMaglogianni / Pixabay

3) לצמחי קראסולה

צמח זה, כמו מינים רבים אחרים של סוקולנטים, מתאקלם היטב לשמש. בהתאם למגוון, הוא יוכל להציע עלווה אסתטית במיוחד לקישוט החדר שלך. עם זאת, הימנע ממקומות לחים ושמור על טמפרטורה קבועה קרוב ל-20 מעלות צלזיוס.

עץ ירקן קראסולה
קרדיטים: TuJardínDesdeCero / Pixabay

4) הסרסניה

צמח טורף זה הידוע בעלים דמויי הצינור שלו ימשוך אל הבית חרקים קטנים למאכל. האדמה חייבת להיות לחה כל הזמן, כי הסביבה הטבעית שלה היא ביצתית למדי. לשם כך, הניחו את הצמח על צלחת עם כדורי חימר ומים כדי ליצור מחדש את הסביבה הלחה שלו.

צמח sarracenia טורף
קרדיטים: Gleti / iStock

5) קריפר דיפלדניה

עם פריחה מרשימה, הדיפלדניה מייצרת פרחים בצורת גזע הנמשכים מהאביב עד הסתיו. צמח זה מושלם להלבשת מרפסת. גדל בעציצים, הוא יזדקק לאדמה עשירה ומנקזת היטב לצמיחתו ולהפקת פרחים ריחניים.

dipladenia mandevilla
קרדיטים: Victoria1988 / iStock

איך להילחם נגד המזיק הזה של המטע?

שושן יום: שתילה, גיזום, גידול וטיפול