5 טיפים לגידול מימוזה בעציצים

מימוזה, המכונה עץ הזהב, פורחת בחורף ומביאה קרן שמש אמיתית גם בחוץ וגם בפנים. הפרחים הצהובים שלו נחשפים בעדינות מינואר עד מרץ וממלאים את האוויר בניחוחם הכובש. הוא אינו עמיד במיוחד, ולכן הוא נראה בעיקר באזור הים התיכון. עם זאת, הוא גדל היטב בעציצים עבור אזורים אחרים! להלן 5 טיפים לגידול מימוזה בעציצים.

1) בחירת הסיר

הסוד למימוזה פורחת בתוך הבית הוא קודם כל בחירת הסיר. אם אתם רוצים לראות את המימוזה שלכם פורחת בשפע, דעו שהיא תעדיף עציץ מעט צר. עם זאת, הסיר צריך להיות עמוק, שכן מערכת השורשים של המימוזה גדולה למדי.

לכן העציץ צריך להיות גדול פי שניים מכדור השורש של הצמח. זה מייצג עציץ בקוטר של כ-40 עד 50 ס"מ לצמח בגובה 3 מ'.

אם אתה יכול, בחר סיר טרקוטה לא מזוגג. ברור שצריך לנקב את הסיר בתחתית כדי למנוע מים עומדים והירקבות של השורשים.

מימוזה
קרדיטים: Artvision-So / Pixabay

2) בחירת המצע

המימוזה מעריכה מצעים פוריים, קלים וחומציים נמוכים. עם זאת, הדבר החשוב ביותר הוא שהמצע מתנקז היטב, כי האויב העיקרי של המימוזה הוא עודף מים.

המצע צריך להיות מורכב מתערובת של אדמת אברש, אדמת עציצים ומעט חול נהר. השתילה מתבצעת באביב בין מרץ ליוני. אל תשכח להוסיף חלוקי חימר או חצץ לתחתית הסיר לשיפור הניקוז.

3) בחר את המיקום של באר המימוזה

החשיפה האידיאלית למימוזה היא שמש מלאה. הוא אוהב חום וזקוק לאור טוב. בעציצים יש להיחשף לאור השמש לפחות 4 שעות ביום. הוא גם חושש מטיוטות.

4) תחזוקה בעציצים ובפנים

בצד התחזוקה, העיקר לשלוט בהשקיה. המימוזה לא אוהבת מים קשים. העדיפו מי גשמים להשקות הצמח שלכם באופן קבוע, תוך השארת המצע להתייבש על פני השטח בין שתי השקיה. זה חייב להישאר קריר, אבל היזהרו מעודפי מים. בחורף, השקה פעם בשבוע.

במהלך העונה היפה, הביאו דשן צמחים פורחים מיוחדים כל 15 ימים. לבסוף, לאחר הפריחה, גזום את הצמח על ידי קיצור הענפים בחצי. ריפוט כל שנתיים.

5) חורף

המימוזה לא ממש תומכת בכפור כבד. לכן החורף הוא צעד חשוב מאוד כדי לשמור עליו כמה שיותר זמן. בנוסף, גידול בעציצים מאפשר למימוזה להיות בבית בחורף. החדר צריך להיות קריר ומואר. לכן גן חורף יהיה אידיאלי. אתה יכול להחזיר את העציץ לגינה באביב, לאחר שחלפו כל הכפור.

סימפטומים ואמצעי שליטה בגינה

8 טיפים לטיפול בצמח הבית שלך