5 זנים עמידים באופן טבעי לטחב פלומתי

טחב פלומתי הוא אחת המחלות הקריפטוגמיות המשפיעות על מיני צמחים רבים. הוא מותיר כתמים חומים על העלים, הגבעולים והפטוטרות, אך גם פוך לבן בצד הפנימי של העלים. פעם אחת בגן, זו ממש מגיפה. זה קשה במיוחד על גפנים, עגבניות, חסה, דלעת, אבל במיוחד תפוחי אדמה! עבור גידולי שדה, ההפסד יכול להיות כבד מאוד. טחב מועדף על ידי עודף לחות וחום, ומכאן חשיבות הניקוז בגידול. המותג אקטיגרמה זיהה 5 זנים של תפוחי אדמה עמידים באופן טבעי לטחב! גלה אילו מהם.

1) תפוח האדמה מאייוון (סוג מונאליסה)

עמיד באופן טבעי לטחב, תפוח האדמה Maïwen קיים מאוד על המדפים שלנו. זן מוקדם ועמיד במיוחד, ניתן למצוא אותו כל השנה למגוון הכנות!

2) הפיתוי (סוג שארלוט)

תפוח האדמה מסוג Temptation Charlotte הוא העמיד ביותר בפני הדבקה מאוחרת. בשרו המוצק מאפשר להשתמש בו לבישול והכנות שונות.

תפוח אדמה
קרדיטים: Wounds_and_Cracks / Pixabay

3) תפוח אדמה קלי

גידול תפוח האדמה קלי אינו דורש כמעט עבודה. בנוסף, הקציר שלו שופע מאוד. זה גדל בכל מקום וכל הזמן. חולה מאוחרת אינה משפיעה על מחלה זו ועל תפוח אדמה עמיד בפני קור כלל. יש לו גם יתרון של שמירה למשך חודשים רבים.

4) תפוח האדמה סרפו-מירה (סוג דזירה)

תפוח האדמה סרפו-מירה הוא תפוח אדמה שניתן לאחסן אותו לאורך זמן. יש לו את הייחודיות של עור אדום ובשר צהוב. בנוסף, גידול זן זה מבטיח לך יבול שופע!

5) התשוקה (סוג מונאליסה)

סוג Monalisa הוא תפוח האדמה הצהוב שנמצא בכל החנויות. זהו גם אחד מזני תפוחי האדמה הגדלים באופן אורגני. אכן, הוא הוכיח את עמידותו בפני מתח, חום גבוה ומעל לכל, טחב.

מָקוֹר

מאמרים קשורים:

10 טיפים להכנת אדניות יפות

תפוח אדמה: כל הטיפים לשתילה מוצלחת

עש קודלינג של תפוחים ואגסים: איך להילחם בתולעי פירות?

גדילן כחול: שתילה, גידול וטיפול

כל מה שאתה צריך לדעת על תחזוקת סחלב האנפה