4 קטניות המשפרות את איכות הקרקע

לא כל הגנים והקרקעות נוצרו שווים. ואכן, איכות הקרקע שונה משדה אחד למשנהו. מספר גורמים מסבירים זאת, אך לרוב התכונות הטבעיות של האזור או טיפוח אינטנסיבי עלולים לדלדל את הקרקע. לצמחים מסוימים יש יתרון בשיפור איכות האדמה, מה שקורה במיוחד עם קטניות! הם עוזרים להכין את האדמה לפני זריעה או שתילה עתידית. אתה יכול להשאיר אותם במקום כדי ללוות את היבול שלך. לפניכם 4 קטניות שמשפרות את איכות הקרקע.

1) תורמוס לבן

התורמוס הלבן (הזאב הלבן) הוא צמח חד-שנתי מפואר המייפה את גינת הירק. כל סוגי הקרקע מתאימים לו, למעט אבן גיר. בנוסף לשיפור האדמה שלך, התורמוס יחשוף את אשכולות הפרחים הלבנים המרהיבים שלו במהלך האביב.

תורמוס לבן לופינוס אלבוס
קרדיטים: lenakorzh / iStock

2) האור

האור (מדיקגו סאטיבה) הוא צמח דבורה. לא רק שהוא משפר את האדמה על ידי הפיכתה לרופפת יותר, אלא הוא גם מושך דבורים וחרקים מאביקים אחרים החיוניים למגוון הביולוגי. הפרחים הסגולים שלו משתלבים בצורה מושלמת עם אחו או בערוגות פרחים.

Luzerne Medicago sativa
קרדיטים: Shimbhuistock / iStock

3) הווסה

ידוע כי בקיה מבהירה קרקעות והופכת אותן לפוריות יותר. זבל ירוק זה מגיע בצורה של אוזניים מעט סגולות. זהו צמח מטפס שמתגלה מיוני עד ספטמבר.

בקיה מצויה
קרדיטים: garnouille11 / iStock

4) תלתן אחו

תלתן אחו (Trifolium pratense) הוא גם צמח דבורה. הפונפונים הוורודים שלו מביאים קלילות לגינה. יש גם תלתן ארגמן (תלתן בהתגלמותו) המשמש כזבל ירוק כדי להמריץ מחדש צמח שנחלש על ידי יבולים עזים מדי. לגבי התלתן הלבן (טריפוליום חוזר), הוא מונע הופעת עשבים שוטים תוך כדי כיסוי קרקע מצוין. הוא גם גדוש וימצא את מקומו בצורה מושלמת ליד עצי פרי.

צמח תלתן אחו
קרדיטים: iStock / KariHoglund

איך להכין ורד נצחי?

איך להילחם נגד המזיק הזה של המטע?