4 פתרונות טבעיים נגד מחלות גינה

אחד הפחדים הגדולים ביותר של הגנן הוא הופעת מחלות בגינה או בחלקת הירק שלו. ברגע שמחלה מתחילה, בדרך כלל קשה מאוד להיפטר ממנה והיא בסופו של דבר פוגעת בכל היבול. כמובן שיש טיפולים, אבל רבים מהם מכילים כימיקלים, מה שכלל לא מתאים לגינת ירק אורגנית. אחת הטכניקות הטובות ביותר היא ללמד את הירקות שלך להגן על עצמם במקום לטפל בהם. המגוון הביולוגי חייב להתקדם ולא להיות מוטרד ממעשיו של האדם. לפניכם 4 פתרונות 100% טבעיים נגד מחלות גינה ומכבדים את הטבע.

1) נחושת נגד טחב

הנחושת המקורית טִבעִי מותר לגידולים אורגני. עם זאת, זה לא מתאים לכל הירקות כמו חסה למשל. עדיין נותרה תמיסה נוזלית המבוססת על הידרוקסיד נחושת פחות אגרסיבי מאשר תערובת בורדו. תכונות קוטל הפטריות של נחושת נלחמות בטחב ובמחלות חיידקיות אחרות. לכן אתה יכול להשתמש בפתרון זה למניעה. בשביל זה, תַרסִיס הנוזל על צמחים צעירים, מכיוון שהטחב תוקף חזק והיבול לרוב אינו ניתן לשחזור.

אפשר גם לטפל בכל אחד לפי זמן גָשׁוּםאו בתקופות של נגיעות (שאלו את השכנים שלכם או מהאזור שלכם) על ידי ריסוס המוצר על עלי העגבניות כל 8 עד 10 ימים.

2) מים למרגלות הצמחים

משמרים את העלים הגסים של ירקות מסוימים כמו עגבניות, חצילים או דלעת לחות ארוך יותר. למרבה הצער, עלים רטובים מעדיפים את המראה של טחב וטחב אבקתי. לפיכך, מחווה קטנה וקלה זו מסייעת במניעת מחלות. לשם כך, השתמש בצינור נקבובי או במערכת טפטוף כדי להשקות את הצמחים אצלם ערמומי.

מחלות טחב אבקתי
קרדיטים: הגעה / iStock

3) גופרית נגד טחב אבקתי

סקווש הם הקורבנות הראשונים של טחב אבקתי (נקרא גם טחב אבקתי). בין אם בצורה נוזלית או אבקה, גופרית היא א קוטל פטריות אדיר. אבל כדי להשתמש בפתרון הזה, אתה צריך להיות זהיר מאוד. למעשה, תוודא את זה הטמפרטורה היא בין 15 ל-28 מעלות צלזיוס לפני השימוש בגופרית. מעל 28 מעלות צלזיוס, הגופרית הופכת רַעִיל ומתחת ל-15 מעלות צלזיוס, העדיפו נחושת. אם אתה בטמפרטורה מושלמת, דלל את הגופרית (נוזל או אבקה) ורסס את התמיסה ישירות על העלים.

4) זנב סוס למניעת

הוכן במרתח, זנב סוס הוא צמח בר הפועל כמניעה ועוזר להילחם במחלות הנגרמות על ידי פטריות. טחב אבקתי, חלודה, כתמים שחורים על שיח הוורדים או טחב רק צריך להיזהר! כדי למנוע מחלות, אבל גם לחזק את הצמחים, לְדַלֵל זנב סוס במי גשם או מעיינות, ואז לרסס ישירות על ומתחת לעלים. במקרה של טיפול, אם זה לא מספיק, השתמש בתמיסה על בסיס נחושת.

חשוב להכיר היטב את גינת הירק שלך כדי להדוף את כל המחלות, גם אם הן לא תמיד בלתי נמנעות!

מָקוֹר

מאמרים קשורים:

סודה לשתייה: 100% קוטל עשבים טבעי

דשנים: 8 דשנים טבעיים יעילים להכנה בעצמך

קוטל עשבים: המתכון החזק ביותר 100% טבעי

פרחים שנתיים: 10 זנים קלים לגידול

קניבליזם בפטריות: מה זה?