3 צמחי פנים הפורחים בחורף

כדי להביא מעט צבע וירק במהלך החורף, צמחים מקורה הם הטובים ביותר. עם החמימות של הבתים שלנו, הם יוכלו להתפתח בשלום. גלה ללא דיחוי 3 צמחי פנים חורפיים הפורחים בחורף ושיקשטו את הפנים שלך בעדינות ובחושניות.

1) Le dendrobium

הדנדרוביום הוא סחלב אפיפיטי. צמחים אפיפיטים גדלים על תמיכה אווירית או יבשתית ללא צורך להתבסס באדמה, אך הם אינם צמחים טפילים. הפרחים יכולים להיות ורודים, צהובים או לבנים. הדנדרוביום דורש מעט מאוד תחזוקה כל עוד הוא ממוקם בחדר מואר ואוורירי. כמו כל הסחלבים, לעומת זאת, הוא חושש מעודף לחות, במיוחד ברמת השורש. העדיפו תרסיסים רגילים של מים על השקיה מוגזמת. לאחר הפריחה, הסחלב זקוק למנוחה של 6-8 שבועות.

דנדרוביום
קרדיטים: Evgen_Prozhyrko / iStock

2) Le zantedeschia

המרקם הקטיפה שלו הוא שנותן לו את המקוריות שלו. שושן קאלה פורח מגביע שיכול להיות צהוב, סגול, כתום או לבן. צמח אקזוטי זה הוא גם צמח לטיהור אוויר. הוא מעריך חדרים בהירים ומצע קריר. שמור על האדמה לחה על ידי השקיה רגילה וקלה. הפסק את כל ההשקיה מהסתיו כדי לתת לצמח ללכת רדום. במהלך החורף, שמור אותו בחדר קריר.

zantedeschia
קרדיטים: Yevhen Harkusha / iStock

3) וגוזמניה

גוזמניה הוא צמח בעל מראה אקזוטי. הפרח הגדול היחיד שלו יכול להיות צהוב, כתום או אדום בוהק. ברומליה זו מפתחת עלי רוזטה ומזכירה מאוד אננס.

כמו רוב הברמליאדות הטרופיות, צמח זה סופג לחות מהאוויר דרך העלים שלו. כדי לפרוח, יש למקם את גוזמניה בחדר מואר (ללא אור שמש ישיר), חם ולח. פריחתו יכולה להימשך עד שלושה חודשים אם ההשקיה סדורה ומרססים את הרוזטות במים מדי יום. היזהרו לא להשרות את השורשים תוך סיכון לראות את הצמח נרקב.

גוזמניה
קרדיטים: Margarita Khamidulina / iStock

איך להילחם במחלה ההרסנית הזו

עצות שתילה וטיפול