3 זנים לגידול בסלון שלך

פיקוס הם אחד מצמחי הבית הטרנדיים. ישנם יותר מ-800 מינים וזנים שונים (מטפסים, שיחים, נשירים, ירוקי עד וכו') בסביבתם הטבעית, הפיקוסים מתפתחים בדרך כלל כמו עצים גדולים. עם זאת, בקווי הרוחב שלנו, אנו מעדיפים לגדל אותם בעציצים ובפנים. הכוכבים של הפנים שלנו הם גומי (תאנה אלסטית) איפה ה עץ תאנה בנימין. להלן שלושה סוגים נוספים של פיקוס לגלות ולטפח בפנים שלנו.

1) ה קו פיקוס (גֶפֶן)

הפיקוס פומילה הוא צמח מטפס שהעלווה האסתטית במיוחד שלו נצמדת לגזעים באמצע הטבע. העלים בצבע ירוק בהיר ומגוונים עם לבן שמנת. יש להם את הייחודיות של להיראות כמו לבבות קטנים. נכון שהוא בעצם צמח מטפס, אבל בפנים שלנו אנחנו מוצאים אותו בעיקר בעציץ תלוי.

זה צמח שזקוק ללחות. אז יש לרסס את העלווה מדי יום במים בטמפרטורת החדר, במיוחד בקיץ. הפיקוס הזה מעריך אור טוב, אבל אין שמש ישירה.

קו פיקוס
קרדיטים: Vichai / iStock

2) ה פיקוס ביננדייקיי (צמח בעל עלים צרים)

לזן זה של פיקוס עלים צרים מאוד, אפילו יותר מאלה של הפיקוס בנג'מינה המפורסם. כמו כן, הפיקוס inlandii הרבה יותר קל לתחזוקה, אבל הוא יכול להגיע לגודל של עד 1m80, אפילו בסיר!

זהו עץ שמעריך מקומות מוצלים. ואכן, חשיפה ישירה לשמש מסתכנת בשריפת הצמח לחלוטין. הפיקוס עדיין חושש מלחות עודפת. זכרו לתת למשטח המצע להתייבש בין שתי השקיות.

פיקוס ביננדייקיי
קרדיטים: iStock

3) ה תאנה חלודה (צמח עם עלים עגולים)

ה תאנה חלודה הוא צמח ירוק עד. העלים הסגלגלים והלכה שלו מאוד אסתטיים. אורכם נע בין 7 ל-10 ס"מ והם חזקים במיוחד. יש מגוון מגוון של צבעי ירוק ושמנת.

זהו פיקוס שזקוק לחום כל השנה (כ-14 מעלות צלזיוס גם בחורף). מניחים אותו בצל חלקי ומבטיחים שהמצע מנוקז היטב. היזהר, הוא לא אוהב הבדלי טמפרטורה או טיוטות. לאחר ההתקנה, אל תזיז אותו.

תאנה חלודה
קרדיטים: ג'ון רוברט מקפרסון / ויקיפדיה

סימפטומים ואמצעי שליטה בגינה

10 צמחים בעלי פרחים גדולים לגינה שלך