10 עשבי הגן הגרועים ביותר!

עשבים שוטים עושים חיים קשים לחניכים מתלמדים. בדרך כלל, עשבים שוטים מתפשטים מהר מאוד וחודרים לחלוטין לאדמה. אם הם מופיעים באמצע היבול, אתה יכול להיות בטוח שאם לא תחסל אותם, הם יחנקו אותם על ידי שאיבת חומרי הזנה מהאדמה. גם אם יש הרבה עצות טבעיות להדברת עשבים, זה נשאר א עֲבוֹדָה ארוך וכואב. לראות את גינת הירק שלך או את הדשא החרוץ שלך מאוימים על ידי עשבים שוטים זה עצוב. גלה את 10 העשבים הגרועים ביותר בגינה!

1) Quackgrass

Quackgrass הוא אחד העשבים הגרועים ביותר שאתה יכול לדמיין שצצים בגינה שלך. הוא פולשני במיוחד ומתפשט על פני השטח במהירות רבה, העשבים לעיתים מפרכים. עשב קוואק מתגנב לכל עבר: בשבילים, על הדשא, בין אבני הריצוף… כאב ראש אמיתי לגנן. חיפוי יכול להיות פתרון זמני.

עשב קוואקגראס
קרדיטים: sarangib / Pixabay

2) האגופוד

קשה מאוד לשלוט באגופוד, מכיוון שהוא מכסה לחלוטין את האדמה בקני שורש הארוכים שלו. זה לא תמיד אחד הבלתי רצויים בזכות האסתטיקה שלו. אתה יכול להתקין מאלץ, אבל במיוחד ללא קוטל עשבים רעיל.

אגופודה
קרדיטים: Pixabay

3) שן הארי

לשן הארי המסכנים תמיד היה מוניטין רע עם גננים רבים. הם נחשבים פולשניים, הם גדלים בכל מקום ועמידים במיוחד. עם זאת, אלה לא הקשים ביותר להכחדה ומלח אפסום עובד טוב מאוד כדי להסיר אותם. כמובן, ישנם פתרונות רבים כמו רותחים של מי בישול, עישוב ידני, עישוב תרמי וכו'. לכל אחד יש את הטכניקה שלו להדברת שן הארי.

עשב שן הארי
קרדיטים: pixel2013 / Pixabay

4) סקרלט פימפרנל

ארגמן (או עשב עשב) מטביע את עצמו על פני האדמה הודות לשורשיו הזוחלים. בנוסף, הפריחה מפזרת את זרעי הארגמן שיתבסס עוד יותר בשטח! בהיותו רק על פני השטח, קל לעקור אותו, אבל רק לפני הפריחה. מניעה היא המפתח נגד עשב זה. זה אחד מהצמחים הרב שנתיים.

פימפרנל ארגמן
קרדיטים: Brett_Hondow / Pixabay

5) הבריח האזמי

במינונים קטנים, פלנטיין אזמלי יכול להיות כמעט דקורטיבי. אבל אם זה מתחיל לפלוש לכל הגן, זה מתחיל לעצבן. לאחר מכן יהיה צורך לשלוף את שורשיו באמצעות סכין ניכוש או נקר. יריעת ברזנט תמנע פריחה שנייה. הימנע מקוטלי עשבים רעים לטבע.

עשבים שוטים ribwort
קרדיטים: WikimediaImages / Pixabay

6) אוקסליס

חומצת עץ דומה לתלתן, אך בעלת 3 עלים בלבד. יש לחסל אותו בזהירות, כי אם במקרה של חוסר מזל גבעול נשבר, אתה מסתכן במתן לקשקוש לברוח. עם זאת, ברגע שהקשקושים יתפזרו, חומצת העצים תתיישב שוב בשטח. מכירים את האוקסליס הסגול היפה?

תִלתָן
קרדיטים: MetsikGarden / Pixabay

7) גדילן שדה

הגדילן הוא הכדור הקטן והחריף שאנו מכירים כל כך טוב. אתה צריך לפעול לפני שהוא פורח, אחרת זה יהיה כמעט מאוחר מדי. למעשה, כאשר הוא פורח, הגדילן מפיץ את אלפי הזרעים שלו לכל עבר הודות לרוח. השורשים שלו יכולים להיות מאוד עמוקים ומבאסים.

עשב פרח גדילן כחול
קרדיטים: strecosa / Pixabay

8) חמאה זוחלת

חמאה זוחלת היא צמח נמרץ מאוד. החמאה הקטנה הזו עיקשת במיוחד על מדשאות לחות. שוב, יש צורך להתערב לפני הפריחה. המעדר הוא חבר שלך.

חמאה זוחלת
קרדיטים: manfredrichter / Pixabay

9) עשבונים: עשבים שוטים

הדשן עיקש במיוחד. גם לאחר שלוף אותו עם כף בפעם הראשונה, הוא יופיע מחדש. לכן יהיה צורך לחזור על הפעולה עד להיעלמות סופית. ובדיוק כמו סרפד, זה צורב!

עשבים שוטים
קרדיטים: siala / Pixabay

10) עשב שדה

עשבונית היא צמח שקשה להיפטר ממנו. הוא נקרא גם "קרבי השטן", הוא עוטף מטעים, לפעמים אפילו חונק אותם. לא רק שהוא עוטף את הפרחים, אלא הוא גם נוטע את השורשים העדינים שלו במקומם כדי לספוג מזון ומים. עם זאת, זה נראה כל כך לא מזיק עם הפרחים היפים-ורדרדים-לבנים שלו!

עשב עשב
קרדיטים: JACLOU-DL / Pixabay

בגינון, מוצרים טבעיים חיוניים לשמירה על הסביבה. אבל אלמנטים מסוימים כמו חומץ לבן או מלח גס חודרים לשולחנות המים וזה לא יותר טוב ממוצרים פיטוסניטריים כמו גליפוסט.

מָקוֹר

מאמרים קשורים:

צמחים רעילים: 6 צמחים שיש להימנע מהם בגינה

ורד בעציץ: איך לטפח ולתחזק אותו לשלמות?

אדמה חולית: 8 צמחים אידיאליים לאדמה חולית

עצות שתילה וטיפול

איך לרפא את זה ממחלות וטפילים?