תסמינים ואמצעי מניעה

למרות שהוא עמיד וחזק מול מזג אוויר גרוע, עץ השזיף הוא עץ פרי המוכה במחלות גינה רבות. הדבר החשוב ביותר הוא לנקוט בצעדים הנכונים בעת השתילה כדי למנוע מחלות אלו. למרבה הצער, גם כשעושים הכל כדי להרחיק אותם, לפעמים עץ השזיף יכול להידבק. אז איך למנוע ולטפל בעץ הזה ממחלות שונות אלו? הנה כמה תשובות.

תלתל עלי שזיף

מקורה בפטרייה, מחלה קריפטוגמית זו משפיעה על הפירות. לאחר מכן הם יעוותו ויהפכו לבנים יותר ויותר. שזיפים עשויים שלא להתפתח יותר, יהיו קטנים מאוד בגודלם ולא יהיה להם חרצן.

כדי למנוע את המחלה הזו, שמתפרצת בדרך כלל במזג אוויר קר ולח, נראה כי זבל הוא פתרון טוב, במיוחד זבל זנב סוס שניתן לתת לעץ השזיף במהלך האביב. זה יעזור להפחית את צמיחת הפטרייה.

אם העץ כבר מושפע, פשוט הסר את כל הפירות המושפעים וטפל בעץ בתערובת בורדו.

התכשיטים

הסימפטומים העיקריים של מחלה זו נראים על הפירות. תראו כתמים חומים קטנים על הפירות, העלים שיתייבשו לחלוטין ואת הקליפה שתיסדק ותשנה צבע לאדום.

כדי להימנע ממחלה זו, זכרו לרווח היטב את העצים ביניהם ולאוורר אותם היטב הודות לגיזום חזק.

לבסוף, אם העץ כבר סובל מהמחלה, יש לחסל את החלקים הנגועים ולהשתמש בתערובת בורדו באופן קבוע (כל שבועיים עד 3 שבועות) עד להעלמת המחלה. פעולה זו תקפה גם לפתולוגיות רבות אחרות.

שַׁרשֶׁרֶת
קרדיטים: פיוטרוס / ויקיפדיה

חֲלוּדָה

חלודה היא פטרייה המופיעה כאשר מזג האוויר חם ולח. הוא מופיע על עלי העץ בהרבה נקודות כתומות קטנות. לאחר מכן העלים נושרים והפירות נאבקים להתפתח. באשר לשלפוחית, שמגיעה גם מפטריה, זבל זנב סוס מסייע במניעת חלודה.

אם העץ סובל מחלודה, יש לשרוף את כל החלקים החולים, אפילו את העלים והענפים על הקרקע, כדי לא להפיץ יותר את נבגי הפטרייה. לאחר מכן טיפול בתערובת בורדו אמור לשפר את מצב העץ.

עם הרוע

אבעבועות השזיף משפיעות על העץ בכך שהפרי הוא חומצי מאוד, ולכן בלתי אכיל. מחלה זו נגרמת על ידי כנימות.

כדי להימנע מהשפעת העצים שלך ממחלה זו, עליך להתחיל במלחמה בכנימות באמצעות זבל סרפד, שהוא קוטל חרקים טבעי.

מצד שני, אם העץ שלך כבר מושפע, חיוני ליידע את הלשכה החקלאית של המחלקה שלך, כי רק איש מקצוע יכול להציל את העץ שלך. אבעבועות השזיף היא מחלה מדבקת מאוד, אתה צריך לפעול מהר מאוד.

מדוע חשוב להשאיר שטחי דשא ללא כיסוח?

איך לטפל בצמח הכסף הסיני