שתילה, פריחה וטיפול בכוכב הכסף

הפרחים בצורת כוכבים בצבע כסף שייכים לאדלווייס, צמח הררי רב שנתי שנמצא בהרי האלפים והפירנאים. לפעמים המכונה כוכב הכסף, אדלווייס משנה את הפנים שלך כדי להעניק לו אווירה קסומה. נראה שלפרח הזה יש משהו קסום תוך שהוא מפיץ ניחוח נשגב ומעודן. הנה כל מה שצריך לדעת על אדלווייס, כוכב הכסף.

המאפיינים של אדלווייס

צמח זה גדל בדרך כלל בגבהים שבין 2000 ל-3000 מטר, אבל ניתן לגדל אותו בגינה או בעציצים בגבהים נמוכים יותר. האדלווייס, שנקרא גם כוכב כסף בגלל צבע הפרחים שלו, מגיע מסיביר והיה מיובא בתקופת הקרח. הוא אכיל והשפים הגדולים ביותר משתמשים בו לעתים קרובות להכנת הקינוחים שלהם. הוא נמצא בשימוש נרחב גם בייצור מוצרי קוסמטיקה, במיוחד בקרמים אנטי אייג'ינג. לצמח יש גם תכונות נוגדות חמצון ואנטי דלקתיות. אסור לקטוף פרח זה באלפים הצרפתיים, כי הוא מין מוגן.

היכן ומתי לשתול אדלווייס?

השתילה של המין המסוים הזה מתבצעת במהלך אביב להשיג פריחה בין מאי לספטמבר. אדלווייס אוהב אדמה יבש וגירני. אם האדמה עשירה מדי, הפרחים לא יהיו בעלי הפלך המאפיין המכסה אותם. מומלצת כיוון בצל חלקי. לבסוף, השקיה צריכה להתבצע רק במזג אוויר חם מאוד.

אדלווייס
קרדיטים: מישל אורסי / iStock

תחזוקת האדלווייס

צמח זה עמיד במיוחד, הוא דורש מעט תשומת לב. אכן, האדמה חייבת להישאר דלה ואין להוסיף דשן במהלך הפריחה. אם חלק מהפרחים יבשים והפריחה הסתיימה, אפשר להסיר אותם כדי לעורר את הצמיחה הבאה.

היזהרו מחלזונות ושבלולים שאוהבים אדלווייס. כדי למנוע מהרכיכות האלה להרוס את כוכבי הכסף היפים שלך, הניחו זבל שרך סביב הצמחים. מלכודות בירה יעילות מאוד גם בהדברת מזיקים אלו בגינה.

שתילים

אפשר לעשות שימוש חוזר בזרעים של אדלווייס כדי לגדל אחרים. לשם כך יש לאסוף אותם מהפרחים שיהיו יבשים בסוף הקיץ. יש לשתול זרעים בין מרץ לאפריל במצע חולי ולח. לאחר מכן, לאחר שהגידול נעשה, כל שנותר הוא לשתול אותם באדמה במהלך חודש אוגוסט.

אמאמרים קשורים:

30 פרחים לשתול בסתיו

תורמוס: שתילה, פריחה וטיפול

נורות גינה: 5 דרכים לטפל בהן

כוכב חג המולד וסודות הפריחה הטובה

איך לעשות בהם שימוש חוזר בגינה?