שתילה, גיזום, טיפוח וטיפול

ראוותני, מרהיב, אקזוטי… ל-kniphofia לא חסר מוקדמות! המכונה לעתים קרובות גחלת השטן, צמח רב שנתי זה עם פרחים כתומים, אדומים או צהובים בהירים יודע איך לשים לב. זה גם מאפשר ליצור מיטות צבעוניות יפהפיות ויש לו זר טוב. גלה כיצד לשתול, לגדל ולטפל בצמח בעל מראה אקזוטי זה!

Plantation du kniphofia

ה-kniphofia, גחלת השטן, טריטומה או אלוורה מזויפת, היא א מלא חיים עם קנה שורש יליד דרום אפריקה ממשפחת Liliaceae. זה לוקח את שמו משם המשפחה של בוטנאי גרמני מתחילת ה-18ה המאה, JH Kniphof. העלווה ירוקת העד שלו מזכירה שושן או שושן יום. שֶׁלָה פריחה מקורית מאוד עם המראה האקזוטי שלו הופך אותו לפרח אידיאלי ליצירת זרי פרחים וערוגות צבעוניות. גחלת השטן פורח מיוני עד אוקטובר, גם מאוחר יותר באזורים הקלים יותר. קל לגידול, לקנפופיה יש א גידול מהיר וגודלו נע בין 50 ס"מ לגובה 1.50 מ' בהתאם לזן.

הקניפופיה מעריכה:

  • מיקום שטוף שמש לקידום פריחה
  • אדמה גירנית ומנוקזת היטב
  • תערובת אדמה/אדמה
  • להיות מוגן מפני הרוח

לשתול את kniphofia באביב בכל הקשור:

  • עומק של 10 עד 15 ס"מ
  • ו מרווח של 40 ס"מ בין כל צמח

תַרְבּוּת

אם הקניפופיה לא פורחת, זה כנראה בגלל זה חוסר שמש. לאחר מכן אפשר להעביר אותו באביב לפני הפריחה. אגב, בתקופת החלמת האביב, ניתן לחלק את הטריטומה.

כמו לקניפופיה יש א פריחה ארוכה (3 שבועות עד חודש וחצי), יש מספיק כדי ליהנות ממנו לאורך זמן במסיפים. ייחוד קטן: פרחי הקניפופיה לשנות צבע בהתאם לשלב הבשלות, ובכך משתנה מאדום עז לצהוב לימון. כאשר ניצני הפרחים נפתחים מלמטה כלפי מעלה, הפרחים הממוקמים בתחתית הגבעול דוהים מהר יותר.

Kniphofia uvaria
קרדיטים: Veliavik/iStock

גודל וטיפול

קצץ את העלווה במחצית האורך בתחילת האביב כדי לקדם צמיחה מחודשת. תחשוב גם על סלהסיר פרחים דהויים בהדרגה כדי לעורר פריחה חדשה. כשמגיע הסתיו, כרסו את כף הרגל של אלוורה מזויפת כדי להגן עליה מפני הקור, במיוחד אם אתם גרים באזור עם טמפרטורות קפואות. באזורים המתונים ביותר, ייתכן שיהיה לך מזל מספיק כדי לראות אותו פורח עד דצמבר.

ה-kniphofia יוצרת גוש קומפקטי ואלגנטי. בקומפוזיציה בגן, גחלת השטן מתחבר עםאגבה או דשאים. בשילוב עם אגפנטוס (גם ממשפחת Liliaceae), הוא יוצר גוש צבעוני מפואר. לצמח זה יש גם יתרון של מתן כיסוי לדבורים ו חרקים מאביקים.

קניפופיה
קרדיטים: iStock/jardinerfacile.fr

מדוע חשוב להשאיר שטחי דשא ללא כיסוח?