שריפה: תסמינים, טיפול ומניעה

שריפה היא מחלה נפוצה במטעים הפוגעת בעיקר בעצי פרי. אם לא נדחה בזמן, הוא יכול להרוס את העץ שעליו התיישב. הנה קצת מידע כדי ללמוד כיצד לזהות שריפה ולטפל בה במהירות.

מאפיינים של שריפה

שריפה קשורה לחיידקים ארוויניה עמילבורה אשר תוקף צמחים השייכים למשפחת הרוזציאה. מחלה זו נצפתה בצרפת לראשונה במהלך שנות ה-70. מאז היא נמצאת במעקב מתמיד, כי מדובר במחלה שמתפשטת מהר מאוד.

שריפה של ארוויניה אמילובורה
קרדיטים: אנדריי מקסימנקו / iStock

תסמינים של שריפה

כדי להיות מסוגל להיפטר ממנו, אתה צריך להיות מסוגל לזהות שריפה בזמן. לשם כך, הנה התסמינים הנפוצים והידועים ביותר של מחלה זו: במהלך הפריחה של הפרחים לִקְמוֹל ואז למות. הנביחה מתחילה לנמק על הגזע והענפים. אנו יכולים גם להבחין בנוזל לבן מעט צמיג שנוזל כשמזג ​​האוויר לח. ענפים ועלים בנוסף לקחת מראה שרוף אדמדם-חוםיתר על כן, המראה הזה הוא שתרם לתת את השם למחלה.

אתה צריך לדעת כי שריפה היא א מחלת ברק. תוך מספר ימים מתים הענפים ולאחר מספר חודשים מגיע תורו של כל העץ.

כאשר הוא חם ולח למדי, המחלה פועלת אפילו מהר יותר. יש להגן היטב על העצים לאחר הגיזום, מכיוון שדרך הפצעים בקליפה מחדירים את החיידק.

מניעה וטיפול

למרבה הצער, אין טיפול יעיל באמת עבור שריפה לאחר שהיא מתבססת על העץ. רק כמה פעולות מניעה להגביל את הזיהום.

ראשית, לאחר זיהוי המחלה, יש צורך לחתוך את כל החלקים החולים ואז לשרוף אותם כדי למנוע מהמחלה להתפשט לשאר הגן. זכור לחטא את הכלים לאחר החיתוך.

לאחר מכן הסר את הנמק שמתרבה על הקליפה. אם שיח נפגע בצורה חמורה מדי, יהיה צורך לחסל אותו על ידי עקירתו ולאחר מכן שריפתו על מנת למנוע שוב זיהום נוסף בעצים האחרים בגינה.

לבסוף, אם אתה רואה פרחים משניים, הסר אותם לפני שהם מתפתחים.

למה לאמץ כיסוח מנומק?

אופורביה אריתריאה: תחזוקה, חשיפה, ייחורים