שמור את הצמח שלך אחרי חג המולד ותגרום לו לפרוח שוב

פוינסטיה, הנקראת גם כוכב חג המולד, מצביע על קצה אפו בתקופת החגים. הכל לבוש באדום וירוק, הוא תורם לאווירה החגיגית בכך שהוא משתלב בצורה מושלמת עם העיצוב. למרות שעלי העטיפה שלו הם בדרך כלל אדומים, ישנם זנים לבנים, ורודים, צהובים, שמנת-לבן, סלמון, ולפעמים אפילו מגוונים. לגבי העלים, הם תמיד ירוקים בהירים. ואם הפוינסטיה בדרך כלל זועפת אחרי החגים, זו לא סיבה לזרוק אותה! להיפך, עם כמה מחוות, אפשר אפילו לגרום לו לפרוח שוב לחג המולד השני! גלה את כל העצות שלנו לתת חיים שניים לכוכב חג המולד שלך.

כדאי לדעת שבסביבתה הטבעית, במקסיקו, פוינסטיה יכולה להגיע בקלות לגובה של 2 מ' ולפעמים יותר! בצרפת מגדלים אותו בדרך כלל בעציצים וגודלו די ננסי. זה הופך אותו לצמח נפלא לקישוט שולחן במהלך החגים.

פעולות שיש לנקוט כדי לשמור על פוינסטיה בחיים

כשהפריחה מסתיימת רק אחרי החגים, אל תזרקו אותה לפח! כדי לעזור לו להתאושש, מקם את הצמח שלך בחדר קריר מינואר ואז להשקות אותו במרווחי זמן קבועים עד האביב.

פוינסטיה
קרדיטים: Timofey Zadvornov / iStock

לאחר מכן, כאשר העונה היפה מסתיימת, צמצמו באופן דרסטי את ההשקיה. הצמח נכנס להפסקה וגטטיבית ברגע שהעלים הראשונים מתחילים ליפול. הפסק את כל השקיה בזמן זה. כדור הארץ צריך להישאר יבש במשך חודש שלם.

בסוף חודש זה, קצצו את הצמח קצר למדי בכ-10 ס"מ. לאחר מכן המשך להשקות והעבר את הפוינסטיה שלך למקום חם יותר בין 15 ל-23 מעלות צלזיוס. הצמח יעריך לחות טובה עם אמבטיות רגילות (המים צריכים להיות בטמפרטורת החדר), אך היזהרו לעולם לא להשאיר מים עומדים בצלחת. כמו כן, החדר צריך להיות בהיר מאוד.

אפשר גם למקם את הצמח בחוץ בין מאי לספטמבר אם הטמפרטורות מתונות ולהוסיף מעט דשן במהלך הקיץ.

טיפ כדי לגרום לפוינסטיה שלך להסמיק שוב

אם אתה אוהב אתגרים, הנה אחד! הפיכת עלי העטיף של הפוינסטיה לאדומים היא אכן משימה לא פשוטה. עם זאת, אם אתה רוצה לראות את זה בפעם השנייה על שולחן חג המולד, הנה כמה טיפים.

קודם כל, הפוינסטיה מגלה את צבעיה רק ​​כשהימים קצרים. חייב לכן הימנע מלהציב אותו באור שמש ישיר ואפילו לחשוף אותו לאור היום. בספטמבר, הנח אותו באור טבעי למשך 10 שעות לאחר מכן לנעול אותו בארון ב חושך מוחלט למשך 14 שעות ! זה מסתכם בהצבתו בחושך בסביבות השעה 18:00 והוצאתו למחרת בבוקר בשעה 8 בבוקר. עשה זאת במהלך שמונה שבועות.

לאחר שמונה השבועות הללו, דאג לצמח שלך כרגיל תוך שמירה על טמפרטורה של 15 עד 18 מעלות צלזיוס למשך הלילה. אחרי כל זה, אתה אמור לראות את הפוינסטיה שלך פורחת שוב בחג המולד הזה!

איך להילחם נגד הטפיל הזה בעונת הקיץ?

8 צמחים מטפסים שאוהבים את הצל