שושן יום: שתילה, גיזום, גידול וטיפול

שושן היום, המכונה גם "שושן היום", הוא צמח המייצר פרח ארעיוני מרהיב השולט על הגן בצבעיו. למרות שהיא ארעית, כפתורים מתחדשים לאורך כל הקיץ. קל מאוד לגידול, צמח זה אידיאלי עבור גננים מתחילים. גלה כיצד נכון לגדל חבצלות יום.

איפה ומתי לגדל חבצלות יום?

שושן היום צריך הרבה שמש כדי שהפרחים שלו יפרחו. בחר מקום חשוף היטב לשמש. ה אביב זה הזמן האידיאלי לשתול את הפרח הזה, במיוחד עבור האזורים הקרים ביותר, כי עדיף לחכות עד שהאדמה תתחמם. שתילת סתיו אפשרית, אך הימנע מתקופות של כפור.

האדמה חייבת להיות עשירה, רעננה, קלה וחומוסית. זֶה צמח רב שנתי בולבוס הוא עמיד (-20 מעלות צלזיוס), אך כמו בכל הנורות, יש להימנע מקיפאון מים.

שושן היום מתייצב בכל מקום בגן הנוי: בורדר, מסלעה או מסיף. לכן צמח זה אינו בררן לגבי מיקומו.

hémérocalle Hemerocallis
קרדיטים: אנאלין / iStock

מטע לה

לכן השתילה מתבצעת בין אפריל למאי רצוי. עשו חור כדי להכיל את הנורה ושתלו אותה, וקברו את הצווארון 3 עד 4 ס"מ מתחת לאדמה. מרווח כל נורה במרחק של 30 עד 80 ס"מ זה מזה בהתאם למגוון.

מגדלים גם את שושן היומי בצנצנת לקשט מרפסת או מרפסת. מספיק שהסיר יחורר בתחתית לפינוי המים ושעומקו לפחות 30 ס"מ.

הראיון

השקיה חייבת להיות סדירה, במיוחד בחודשים הראשונים. שמור על האדמה לחה, אך לא יותר מדי.

לאחר שהיא מבוססת היטב, שושן היום כבר לא דורש טיפול מיוחד. זה יספיק פשוט לקצץ את הגבעולים הדהויים, בדרך כלל בין מאי ליולי.

+ הקטן: לניצני יום שושן יש את טעם אגוזי לוז ירוק והם מעט מפולפלים. אפשר גם לצרוך את הפרחים מקסימום 4 שעות לאחר בקיעתם כדי לגלות את טעמם המפתיע של פסיפלורה.

5 צמחים מקורה המשגשגים באור שמש ישיר

המתכון היעיל להצלת הצמחים שלך