קוטלי פטריות טבעיים למלחמה במחלות גינה באופן טבעי

מחלות קריפטוגמיות הן נגעים אמיתיים בגינה. לעתים קרובות, אנו פונים מהר מדי למוצרים פיטו-סניטריים כימיים שנמצאים בקלות בחנויות מתוך ייאוש. למרבה הצער, זה לא חסר השפעה על הסביבה והמגוון הביולוגי. אבל האם ידעתם שבגינה שלכם יש הרבה צמחים שיכולים לשמש כקוטלי פטריות והם חזקים לא פחות מכימיקלים? גלה את קוטלי הפטריות הטבעיים של הגן.

עשבים שוטים לא כל כך גרועים

אנו נוטים להסיר ולזרוק עשבים שוטים בלי הרבה מחשבה. ועדיין, עשבים שוטים מלאים ביתרונות. למשל, לזנב הסוס המצוי באזורים לחים בגינה יש כוח מניעה מפני מחלות גינה נפוצות רבות. לדוגמה, הוא עוזר למנוע ולטפל בגלד, חלודה ואפילו תלתל עלי אפרסק. פשוט מכינים תערובת עם 1 ק"ג צמח ב-10 ליטר מים קרים ואז מחממים את ההכנה עד לרתיחה. לאחר מכן קח 1 ליטר מהמרתח שהתקבל כדי לדלל אותו ב-2 ליטר מים. התכשיר מוכן לריסוס על העלווה של הצמחים השונים.

לענה משמשת גם להגנה על שיחי דומדמניות מפני חלודה. כל מה שאתה צריך זה 250 גרם של פרחים ועלים יבשים ו-10 ליטר מים רותחים. להחדיר את העלים והפרחים למשך 10-15 דקות. המוצר המתקבל אינו צריך להיות מדולל במים לשימוש על צמחים.

ירקות מהגינה

חשבתם על מזון טבעי מהגינה שלכם? שום הוא קוטל פטריות רב עוצמה שניתן להשתמש בו לאחר מעיכה שלו עם עלי. הכינו מרתח עם כ-100 גרם פירה עבור 10 ליטר מים. התערובת המתקבלת תהיה שימושית בטיפול מרפא ומניעתי בצמחי הגן. שתילת שום בגינה יכולה גם להגן על כמה שיחי פירות, במיוחד תותים. זה מונע התפשטות של ריקבון אפור. כמו כן, הנחתו בין תפוחי אדמה ועגבניות תגן עליהם מפני טחב. הודות לתכונות האנטי-פטרייתיות שלו הדומות מאוד לשום, אפשר להשתמש גם בבצל.

אתה יכול גם להשתמש בעירית בין שורות של פירות או ירקות כדי להפחית את התפשטות הפטריות הורסות יבול.

כדי להילחם במוניליוזיס, חזרת היא אחד האמצעים היעילים ביותר. התכשיר דומה מאוד לאחרות: מערבבים 250 גר' שורשים ועלים ב-10 ליטר מים רותחים למשך כרבע שעה. ניתן להשתמש בחליטה ישירות ללא דילול על העלים לאחר הקירור.

חֲזֶרֶת
קרדיטים: Yelkrokoyade / ויקיפדיה

חומרים טבעיים נגד פטריות

אבקת פחם מעורבת באדמה מפחיתה את ירידת השתילים על ידי הגנה עליהם מפני חיידקים. ניתן להשתמש באותה אבקה גם על פצעים של עצים וצמחים.

גופרית משמשת גם להגנה על צמחים מסוימים בשילוב עם תערובת בורדו. בצורת אבקה, ניתן למרוח אותו על צמחים כדי להגן עליהם מפני גלד או טחב אבקתי.

מָקוֹר

מאמרים קשורים:

עשבים שוטים שימושיים ולא כל כך גרועים. גלה מדוע!

זבוב גזר: איך להילחם נגד המזיק הזה בגן הירק?

תערובת בורדו: סכנה לטבע?

10 צמחים בעלי פרחים גדולים לגינה שלך

איך להכין ורד נצחי?