פאצ'ירה: שתילה, טיפוח ותחזוקה

הפאצ'ירה היא צמח מקורה מקורי מאוד. תא המטען שלו נפוח ומסוקס, וזה מה שנותן לו את הקסם המוערך הזה. רגילה לטמפרטורות טרופיות, הפאצ'ירה גדלה בעציצים בקווי הרוחב שלנו. יתר על כן, השתילה שלו היא צעד חשוב במיוחד כדי לקוות לראות אותו פורח. הנה כל הטיפים שלנו לתחזוקה נכונה של הפאצ'ירה.

מטע לה

שתילה מתייחסת לעציץ או לעציץ מחדש, שכן פצ'ירה מצויה בדרך כלל בעציץ מחוץ לסביבתה הטבעית. בחר אחד עם פירורים כדי להקל על הניקוז. הוסף חלוקי חימר או חצץ. האדמה חייבת להיות באיכות טובה.

צמח טרופי זה גדל בחוץ רק בתנאי אקלים קפדניים: הוא זקוק להרבה חום ולחות טובה.

פאצ'ירה
קרדיטים: iStock

טיפוח ותחזוקה

פאצ'ירה הוא צמח טרופי, ולכן מגדלים אותו בבית בקווי הרוחב שלנו. הנח אותו בחדר מואר, אך מחוץ לאור שמש ישיר. כדי לשמור על לחות טובה, החוכמה היא לרסס את העלווה במים באופן קבוע. באשר לאוויר הסביבה, הוא לא צריך להיות יבש מדי תוך סיכון לראות את קצות העלים משחימים.

אתה יכול ליישם דשן לצמחים ירוקים באביב, אבל במיוחד לא בזמן מנוחה וגטטיבית. גיזום אינו הכרחי, אבל אם תרצה אתה יכול לחתוך מעל העין כדי לעורר צמיחה.

השקיה צריכה להיות סדירה ונדיבה למדי. עם זאת, היזהר עם עודפים, כי השורשים לא חייבים לעמוד במים תוך סיכון לראות את הצמח שלך נרקב. עם זאת, האדמה לא צריכה להתייבש. אז הקפידו לשמור אותו טרי בכל עונות השנה. יש לזכור, עם זאת, שצורך המים שלו פוחת במהלך החורף. לאחר מכן השקה אותו רק כאשר פני השטח יבשים.

בכל מקרה, מהר מאוד תראו אם יש בעיה בהשקיה, כי כשזה לא מרגיש טוב העלים של הפאצ'ירה מתכרבלים או צונחים.

14 תרופות טבעיות למלחמה בכנימות

לפתית: שתילה, תחזוקה וקציר