עצות טיפול עבור צמח מקורה זה

המקבץ (נקרא גם עץ חתימה או קלוזיה) הוא צמח מקורה בעל עלווה אטרקטיבית וירוק עד במיוחד. צמח אקזוטי זה יליד פלורידה, האיים הקריביים וגיאנה. הוא זקוק לחום, ולכן הוא גדל בעציצים בקווי הרוחב שלנו. הנה כל הטיפים שלנו לתחזוקת הארונית.

העלווה של האשכול

האשכול גדל בעיקר בשל עלוותו הנשגבת והאלגנטית. העלים ארוכים, מידותיהם בין 15 ל-20 ס"מ. הם מבריקים מאוד ומשקפים ירוק עז. זה ירוק עד.

פְּרִיחָה

המקבץ פורח באביב, אבל רק אם הוא מספיק חם ולח. זו גם הסיבה שאנו רואים לעתים רחוקות את הפריחה המגושמת, מכיוון שהלחות לעיתים רחוקות מספיק גבוהה. הפרחים שלו בצורת קורולה ולבן שמנת, לפעמים ורדרדים.

עץ חתימה Clusia rosea clusier
קרדיטים: passion4nature / iStock

הראיון

האשכול זקוק להרבה אור כל השנה. הימנע מאור שמש ישיר כדי למנוע שריפת הצמח. היא גם לא אוהבת טיוטות.

המקבץ אוהב קרקעות מנוקזות וקלות. כל מה שאתה צריך הוא אדמת עציץ קלאסית לצמחים ירוקים. חשבו על כדורי החימר שתניחו בתחתית הסיר בעומק 3 ס"מ. הטמפרטורה האידיאלית היא בין 18 ל-25 מעלות צלזיוס לצמח זה שאינו עמיד כלל (מינימום 14 מעלות צלזיוס).

השקיה חייבת להיות סדירה, אך יש צורך בהחלט לתת לאדמה להתייבש בין שתי השקיות. הוא חושש ממים עומדים שעלולים להירקב את השורשים. אז זכרו לרוקן את הצלוחית מתחת לסיר. אתה יכול גם להשרות את הצמח שלך במים בטמפרטורת החדר ולרסס את העלים.

עצוב מחדש מתבצע כל 3 שנים באביב.

מחלות ועלים צהובים

האשכול הוא צמח חזק למדי. זה עדיין יכול להיות מותקף על ידי חרקי אבנית. לכן יש לוודא שאין סימנים לבנים על העלים.

אם העלים מצהיבים, ייתכן שמדובר בהתקפה של קרדית עכביש. ואם הצמח שלך מאבד את העלים שלו, זה יכול לנבוע מעודף השקיה, או מחוסר אור או ממיקומו. הסיר גם לא צריך להיות קטן מדי.

המתכון היעיל להצלת הצמחים שלך

איך להילחם בריקבון פירות