עלי צמחים ירוקים נקיים

צמחים מקורה, בדיוק כמו הרהיטים שלך, צוברים אבק. אם אתה לא מסיר אותו באופן קבוע, זה בסופו של דבר נדבק לעלים. עם זאת, ניקוי העלים של הצמחים שלך יכול לשנות את חייהם, מכיוון שכדי לפרוח הם זקוקים לאלמנטים מסוימים, כולל אור, שלא ניתן ללכוד כמו שצריך אם הצטבר יותר מדי אבק. גלה את כל הטיפים שלנו לניקוי העלים של צמחים ירוקים.

עלי צמחים נקיים: למה?

גידול צמחים אינו תלוי רק במתרחש במצע: גם אור, אוויר ולחות נכנסים לתמונה, העלים של צמחים ירוקים מורכבים ממיקרו-חלקיקים הלוכדים את הלחות הקיימת במקום כדי להאכיל ממנו. יתרה מכך, קקטוסים וסוקולנטים בעצם שואבים את הצרכים שלהם מהאוויר.

בגלל כל הסיבות הללו האבק מהווה בעיה. זה חוסם את מעבר האוויר, הלחות והאור, ולכן הופך למחסום של ממש בפני פוטוסינתזה. לאחר מכן הצמחים הופכים שבירים יותר והצמיחה שלהם נפגעת. הניקוי חייב להיות חלק מפעולות התחזוקה באותה רמה כמו השקיה או הוספת דשן.

עלי צמחים ירוקים נקיים
קרדיטים: artursfoto / iStock

איך מנקים את הסדינים?

לא כל הצמחים דומים. חלקם חזקים יותר מאחרים, זה מה שיקבע את טכניקת הניקוי בין אלו שקיימים: המקלחת, הספוג או המטלית הלחה.

לצמחים חזקים: המקלחת

זה הזמן לשטוף את הצמחים שלך! תקלח את הקשוחים יותר (כמו דקלים מקורה, פילודנדרונים, יוקה, ספאתיפילום, בוקרניאה, דיפנבכיה או זמיוקולקה). המים שלך חייבים להיות בטמפרטורת החדר. במהלך האביב, ניתן להשתמש בצינור הגינה ישירות בגינה.

צמחים שבירים או כבדים: ניקוי ביד

לצמחים כבדים מדי להובלה או שבירים ביותר, מומלץ לנקות את העלים ביד. התחל בריסוס העלים במעט מים חמימים. בעזרת מטלית לחה, ספוג או מגבון, ואז נקה בעדינות כל עלה.

החזיקו כל עלה בידכם מלמטה והעבירו את המטלית הלחה או הספוג מעליו בזהירות. אפשר גם להשתמש במברשת עם זיפים רכים.

באילו מוצרים להשתמש לניקוי?

מוצרים מסחריים אינם שימושיים. הם עלולים להשאיר שאריות על העלים. עם זאת, אתה יכול להשתמש במוצרים טבעיים ליותר ברק, כמו חלב או בירה שאתה מערבב עם מים!

עלי צמחים ירוקים נקיים
קרדיטים: Aygul Bulte / iStock

איך לעשות בהם שימוש חוזר בגינה?

אילו צמחים לגדל מתחת לעצים?