סימפטומים ואמצעי שליטה בגינה

הבלנין הוא חרק התוקף את אגוזי הלוז הקיימים על העץ בכך שהוא גורם לנפילתם מוקדמת. נוכחותו של חרק זה מזוהה בקלות מכיוון שהוא משאיר חור קטן בקליפת הפרי. אבל להיפטר ממנו זה כבר סיפור אחר! בעלי עצי לוז יודעים היטב את הקושי להביס את המזיק הזה. גלה כיצד לזהות התקף בלנין וכיצד להתמודד איתו.

איך מזהים בלנין אגוזי לוז?

חרק זה הוא חלק ממשפחת החיפושיות. כבוגר, ניתן לזהות אותו על ידי עיניו העגולות והקטנות והחדק הארוך שלו. יש לו שתי אנטנות על ראשו ובדרך כלל צבעו חום-צהוב. הוא בגודל כסנטימטר אחד ויש לו כתמים בהירים יותר על גופו.

במצב הזחל, הבלנין בגודל של כ-1 וחצי סנטימטר, וכמו רוב הזחלים הוא בצבע לבן שמנת עם ראש חום. הטלת הביצים מתבצעת במהלך חודש מאי ונמשכת עד יולי. זכרים בוגרים מזדווגים עם נקבות באביב. הודות לחרטום שלה, הנקבה חודרת את אגוזי הלוז שבקושי נוצרו על ידי יצירת חור של כ-10 מ"מ להנחת ביצה שם. היא תחזור על התהליך כשלושים פעם.

לאחר שהביצה בוקעת, הזחל יגדל ויתפתח באגוז הלוז למשך חודש עד חודשיים, ניזון מבשרו של האחרון. עם תחילת הסתיו, הזחל חודר את הקליפה ונופל ארצה. לאחר מכן היא חופרת מאורה של כחמישה עשר סנטימטרים ונשארת שם שנה עד שלוש שנים.

הכדור
קרדיטים: ffaber53 / iStock

תסמינים: זיהוי נוכחות בלנין

בדרך כלל כאשר מבחינים בנוכחות בלנין זה כבר מאוחר מדי. ב ואכן, נוכחותו מורגשת רק בהתבוננות באגוז הלוז ובנוכחות החור הקטן. הבלנין כבר אכל את הפירות. הבוגר אוכל גם את העלים והפירות של עצי אגס ואפרסק, מה שמוביל לעיוותם.

טיפול בלנין

דשא קיקויו: דשא עמיד לבצורת

5 טיפים לגידול מימוזה בעציצים