סימפטומים ואמצעי שליטה בגינה

עלים הוא שם שמאגד כמה סוגים של חרקים קופצים ונושכים הנוטים להמיט הרס בגידולים. ואכן, הם ניזונים מהמוהל של הצמחים המקיפים אותם, מה שגורם למוות של הצמחים. נוכחותם של מעט עלים בגינה גורמת בדרך כלל לנזק קל. עם זאת, ההפסדים יכולים להיות כבדים מאוד במהלך התקפה. גלה על הסימפטומים וכיצד להילחם בעלי עלים בגינה.

מה זה העלים?

המינים הללו, שייכים למשפחת ה-Cicadelidae ולמשפחת ההמיפטרה, נמצאים במיוחד בצפון אמריקה. הגיעו לצרפת לאחר מלחמת העולם השנייה, הם ממוקמים בעיקר באזור בורדו שם הם ניזונים כרמים. בהדרגה, הם התפשטו לכל מקום על ידי תקיפת צמחים שונים בגינה.

חרק זה דומה לפרפר בצבע לבנבן ויש לו כנפיים שעווה. היא לא גבוהה במיוחד, גודלה המקסימלי הוא כ-1.5 ס"מ. הוא מתרבה בכך שהוא מסתתר מתחת לעלי העצים שבו הוא מחפש טמפרטורה חמה וסביבה לחה. ברגע שהחרק חש בסכנה, הוא בורח ממקום מחבואו בקפיצה.

העלה מתרבה לאורך כל הקיץ, ממאי עד סוף אוגוסט, על ידי הטלת ביצים על העלים ובניצני העצים שהוא מתיישב. כדי להגן על הביצים שלה מפני טורפים והתייבשות, היא מכינה מעין רפש מיוחד שהיא שמה על הביצים. תערובת זו מלאה באוויר ונראית כמו קצף לבן. הקצף הזה נקרא בור צפרדעים ומהווה אינדיקטור לנוכחותם. לאחר הבקיעה, הביצים מפנים את מקומן לזחלים שתוקפים את הצמח כבר מהרגע הראשון, נושכים אותו ומוצצים את המוהל. אתה גם תבחין בנוכחות של חרק זה על ידי נקודות צהובות קטנות על העלים.

העלים תוקף בעיקר גפנים ורדים על ידי מציצת המוהל שלהם. כך, הוא גורם להיחלשות העץ ולעיתים אף למותו. חרק זה נמצא כיום על יותר מ-400 מינים של צמחים ושיחים.

ציקדל
קרדיטים: 631372 / Pixabay

איך להילחם נגד עלים?

כדי להיפטר מהעלים יש להתחיל בהסרת יריקה של הקוקיה שמגינה על הביצים. בשביל זה, סילון מים חזק זה מספיק, כי ללא הגנתם, הזחלים ימותו.

ה ציפורים הן טורפים טבעיים של עלים. ארגן בית ציפורים קטן בגינה שלך כדי למשוך אותם, הם ידאגו לחסל אותם באופן טבעי.

תמיסת סבון שחור נגד כנימות יכולה להגן על הצמחים שלך, שכן הכנימה היא קרובת משפחה של משפחת העלים.

לבסוף, כאשר החרק מבוגר, ניתן לבצע ריסוס של קוטל חרקים על בסיס פירתרין (קוטל חרקים צמחי ואורגני) בסוף היום. יש לחזור על פעולה זו פעמיים עד שלוש עם המתנה של שבוע בין כל ריסוס.

מָקוֹר

מאמרים קשורים:

פרת משה רבנו בגינה: איך למשוך אותם למרחבים הירוקים שלך?

כיצד להילחם בקריות הצמחים באופן טבעי?

12 חרקים שימושיים לגינה שלך

גרדניה: טיפים לטיפול בגרדניה

3 זנים לגידול בסלון שלך