למה לאמץ כיסוח מנומק?

שמירה על איכות הסביבה כרוכה בהפחתת תדירות כיסוח הדשא. למעשה, הימנעות מכיסוח הדשא לעתים קרובות מדי מקדמת את המגוון הביולוגי. אימוץ כיסוח מנומק (או מובחן) פירושו העדפת שיטה פשוטה, בריאה וטבעית. בנוסף לחיסכון בזמן, הטבע נולד מחדש. גלה מדוע לעזוב את הדשא יש כל כך הרבה יתרונות.

מדוע כיסוח פחות מגן על המגוון הביולוגי?

האם אי פעם ראית את השלטים "כיסוח סביר, המגוון הביולוגי" צצים לאורך הכבישים הציבוריים? זה סימן לכך שעיריות נוהגות בכיסוח מנומק. אולם, ה אנשים פרטיים ועסקים הם גם שחקנים בתמיכה במגוון הביולוגי ויכול בקלות לחסל חתכים קשים. הטיעון העיקרי בעד דשא מכוסח היטב הוא אכן אסתטי למדי. עם זאת, כיסוח בתדירות נמוכה יותר לא רק מפנה זמן לפעילות נוספת, אלא גם נוקט בפעולה קונקרטית לטובת המגוון הביולוגי. על מנת למצוא את הטבע בפתח ביתכם, הפתרון הוא ל להפסיק לכסח את הדשא קרוב ו לשנות את המינים.

הכל מתחיל מההתבוננות כי כיסוח תכוף מדי של הדשא וניקוי דרסטי של הגינה מזיקים ביותר לחיי חרקים ובעלי חיים. ואכן, הדשא הקצר והיעדר פרחים מרוששים את אדמת הדשא שהופכת ל מדבר אקולוגי. מינים של חרקים וציפורים הופכים אז לנדירים יותר.

גן פראי עם פרחים מכוסים דשא ומזלף
קרדיטים: L Feddes/iStock

כיסוח הדשא לעתים קרובות מדי או קצר מדי אינו מאפשר באופן הגיוני לצמחים לצמוח מספיק כדי לפרוח. לכן, זה מגביל האבקה וכך מאיים על מגוון הצמחים. הודות לתוספת של סנטימטרים בודדים, הצמחים המכסים את הקרקע הופכים לעצמאיים בניהול צורכי המים שלהם. ואכן, מי הטל או הגשמים המוחזקים בבסיסם מהווים אספקה, למעט במקרה של בצורת. ככל שהדשא נחתך פחות, ככל שהקרקע לחה יותר ומחסה על חיי בעלי חיים קטנים.

חופן הנוף אריק לנואר, מחבר הספר מסה קטנה על גן הפאנקמתריע ומזמין אותנו לעצור "השביתה של מטרים רבועים של מזון, משאבים הידרולוגיים ונישות אקולוגיות לבעלי חיים וצומח בעיצומו של חיסול אקולוגי ובעיצומו של משבר אקלים".

דבורה אוספת אבקה מפרח ורוד בשדה
קרדיט: sarahdoow/iStock

תיהנו מהיתרונות של כיסוח מנומק: "1/3" או כיסוח מובחן

כיסוח מובחן מורכב מ לשנות את התדר ו חיתוך לסירוגין. מצד אחד, יש לזה יתרון של לפנות זמן פנוי, מכיוון שאתה מפחית את משך הדחיפה של המכשיר שלך. מצד שני, תרגול זה מקדם את שמירה על רמה טובה של לחות באוויר.
ואכן, הלחות הכלולה בגובה קטן של דשא מאפשרת לשמור על רעננות הסביבה. זה טריק פשוט וטבעי לשמירה על טמפרטורה נעימה מסביב לבית או ליד המרפסת שלך.

בפועל, רשת חזותית את העלילה שלך ולחתוך רק שליש של פני השטח. אם יש לך ילדים או שאתה צריך יותר מקום, אתה יכול לכסח עד 2/3 מהאדמה. למשל, בחרו לחתוך רק את החלק השטוח או את החלק הקרוב לבית שיתאים ביותר לפעילויות בחוץ.

פרפר מונרך מפוספס כתום ושחור יושב על פרח צהוב
קרדיט: רונדה בריידי/iStock

לטפח את אופי הגינה שלך בשני שלבים

  1. השלב הראשון בשינוי הרגלים הוא סיים קבלה של צמחי בר שגדלים באופן ספונטני בגינה שלך ושאנחנו לפעמים שמים בקופסת ה"גראס". מונח גנאי זה מטעה, מכיוון שלכל הצמחים בטבע יש תפקיד: סרפד מטהר את האדמה על ידי סילוק עודפי חנקן, בעוד טנזיה ושרך נשרים מרחיקים מזיקים בגינה וכו'. ואם אתה לא אוהב צמח, אתה תמיד יכול לנכש עשבים בטכניקות טבעיות.
  2. השלב השני הוא ל חשבו על הגינה שלכם כעל מערכת אקולוגית עולמית. המשמעות היא שהגן הוא קבוצה של יצורים חיים המקיימים אינטראקציה עם הסביבה שלהם. האיזון שלו תלוי בעיקר בניהול החלל שלך. כך תתרום לפעילות חלקה של מחזור החיים של חרקים, ציפורים ובעלי חיים קטנים.
    • לתת לדשא לגדול מקדם את החיים של ציפורים, פרפרים ופריות.
    • השארת ערימות עלים מספקת מחסה לקיפודים (מין מוגן מאז 1981).
    • שיחים מסתירים חיות בר.
    • אם יש לך הרבה אדמה, אתה יכול לבחור בכמה כבשים.
קיפוד בגינה עם פרחים
קרדיטים: Coatesy/iStock

להגן ולקדם בתי גידול טבעיים

לפי ליגת הגנת הציפורים (LPO), « הדשא והפרחים מספקים מחסה ומכסה למספר רב של בעלי חיים (חרקים, ציפורים, לטאות, קרפדות וכו') ומתגלים כמועילים מאוד להעלמת מחלות לא רצויות ומחלות מסוימות. ».
גן המקדם את המגוון הביולוגי מורכב בעיקר מ ליצור מתקנים (בקתות ציפורים וכו'), להימנע ממלכודות חיות בר ובעיקר לא להשתמש בחומרי הדברה. ישנן חלופות טבעיות רבות לחומרי הדברה כדי להדוף את הבלתי רצויים מבלי להזדקק למוצרים רעילים המזהמים את שולחן המים, ולכן מי השתייה.

ציפור על ידית של דלי לבן קטן תלוי עם פרחים ברקע
קרדיט: אנדי אדוארדס/iStock

המל"ל קובע כי " ישנם איומים רבים על חיות הבר: הרס של סביבות טבעיות (גדר חיה, שטחי ביצה וכו'), שימוש המוני בחומרי הדברה, שימוש לרעה בציד, היעלמות של חללים טבעיים (כגון קירות אבן ישנים ללא מפרקים, שקעי עצים, ענפים מתים…) , אין גישה לאסמים ולאורוות ישנות… » השאירו כמה מטרים רבועים מהגינה שלכם ובכך מכפיל בתי גידול לחיות בר.

זנב סוס: שתילה, גידול וטיפול

שריפה: תסמינים, טיפול ומניעה