להילחם במחלה קריפטוגמית של עצי פרי

מחלות קריפטוגמיות הן נגעים אמיתיים בתוך הגידולים ובמיוחד בתוך המטע. גלד היא מחלה הנגרמת על ידי פטרייה המעכבת את צמיחת הפירות, העלים והפרחים כשהיא מתפתחת. גלד משפיע במיוחד על עצי פרי ובעיקר עצי תפוח ואגס. כמו רוב המחלות הנגרמות על ידי פטריות, הוא מתפתח כאשר נצפית רמת לחות גבוהה. גלה כיצד לזהות ולטפל בגרד.

מהם התסמינים של גלד?

מחלה זו פוגעת בעצי תפוח ואגס. אתה שם לב לזה על העץ מתי נקודות שחורות עם קווי מתאר לא סדירים מופיעים על העלים. לאחר מכן העלים יתייבשו ומהר מאוד יווצרו סדקים. בסופו של דבר הם ייפלו בטרם עת.

כאשר הפירות מושפעים מגלדת, הם מתכסים בהדרגה בכתמים חומים אשר, כמו על העלים, יוצרים סדקים על פני הפרי. עם זאת, אפילו מושפע גלד, הפירות כן עדיין אכיל.

הגלד מזהם את העץ לאחר חורף מתון למדי. המחלה מתחילה בפלישה לעלים, ואז באביב היא מתפשטת בהדרגה אל הפירות. אז הקציר נפגע בגלל המספר הגדול של עלים ופירות חולים.

טבלור
קרדיטים: ptra / Pixabay

מניעה וטיפול בגרד

לפני שתתחיל לשתול עצי פרי, גלה אילו זנים הם העמידים ביותר. למעשה, ישמינים קשים יותר נגד גלד. זנים אלה הם Reinette grise, Florina, Williams ו-Belle de Boskoop.

כשהסתיו מגיע, להרים פירות שנפלו ועלים מתים, כי זה המקום שבו הפטריות מתעוררות לחיים וישנות לפני סוף החורף. גזום והסר זרדים חולים כדי לשפר את זרימת האוויר בתוך העץ. לצמח עירית למרגלות העצים יש השפעה דוחה על המחלה.

כשהאביב נכנס, הכנה של תערובת בורדו ריסוס העץ הוא פעולת מניעה שיכולה להיות יעילה. לפני פריחת הניצנים, גופרית במינון מים (7g/1L) יגן על הפרחים.

סוף – סוף, ה זבל סרפדהודות לתכונות קוטל הפטריות שלו, וה מרתח זנב סוס שמחזק את העץ מפני התקפות פטרייתיות, גם הם פתרונות טבעיים טובים. כל שעליך לעשות הוא לרסס אותם ישירות על העצים כדי למנוע את התפשטות הגלד על עצי פרי בגינה שלך.

מָקוֹר

מאמרים קשורים:

קוטלי פטריות טבעיים למלחמה במחלות גינה באופן טבעי

זבוב הדובדבן: איך להילחם נגד מזיק הפרדס הזה?

מתכון אנטי כנימות 100% אורגני וטבעי לריסוס

ורדים: טכניקות טיפוח למתחילים

גרדניה: טיפים לטיפול בגרדניה