להילחם בחרדה הודות לצמח זה

ל'ילאנג-ילאנג (Cananga odorata) הוא צמח שמקורו ביערות הטרופיים והסובטרופיים של אסיה. הוא מעובד במיוחד להכנת בשמים עדינים שכן המהות שלו יקרה. Ylang-ylang ידוע גם ביתרונותיו ובסגולותיו הטיפוליות. וזה במיוחד השמן האתרי של ילנג-ילנג המשמש למלחמה בחרדה, מתח והתקפי חרדה שיכולים להיות קשה לחיות איתם על בסיס יומיומי. גלה מיד את כל מה שיש לדעת על הצמח המופלא הזה שהוא ילנג-ילנג.

מתי ואיך לשתול ילנג-ילנג?

השתילה של ילנג-ילנג מתרחשת במהלך אביב כאשר הצמחייה מתחילה מחדש. עץ זה נטוע לרוב בעציצים בגלל מוצאו הטרופי ולכן הצרכים הספציפיים שלו. לאחר הקבלה, זה חייב להיות משוחזר בסיר גדול יותר. ואכן, באקלים ממוזג יותר מהאזורים הטרופיים, יש לגדל אותו אך ורק בעציצים גדולים.

כשמזג ​​האוויר הטוב חוזר, אפשר בהחלט למקם אותו בגינה. העץ יכול לעמוד רוחות גבוהות ותקופות קצרות של כפור. כדי לקבל את ההזדמנות לראות פריחה יפה, זה יצטרך מקום בחירה בגינה. מניחים את הילנג-ילאנג פנימה סוליי באדמה טרייה ומעל הכל טוב סחוט.

לאחר מספר שנים (אך מעט יחסית לעצים אחרים), הוא יוכל למדוד עד גובה 18 מ' ולייצר תא מטען ברוחב 4 מ'.

ילנג ילנג
קרדיט: mypuy

תחזוקה

במהלך השתילה, השקיה צריכה להיות נדיבה וקבועה. השקה כל שלושה ימים לאפשר לאדמה להתייבש בין כל השקיה. בתוך הבית, הימנעו מלהציבו בחדרים המצוידים במיזוג אוויר, הנוטה לייבש את אוויר הסביבה. אכן, העץ יכול להיות קורבן להתקפות קרדית עכביש אם האוויר אינו לח מספיק. כדי לשמור על טוב היגרומטריהשקול לרסס מים על העלים מדי יום.

היתרונות של ילנג-ילנג

אנו מוצאים את השמן האתרי של ילנג-ילנג ב בֵּית מִרקַחַת או בחנויות מיוחדות. ניתן להשתמש בו בדרכים שונות בהתאם לפעולה הרצויה. זה אפשרי ש משאף על ידי הנחת כמה טיפות על מטפחת או שימוש במשאף, או שימוש בשמן של לְעַסוֹת לגב ולמקלעת השמש. במקרה האחרון, הקפידו לדלל אותו ל-20% בשמן צמחי כדי למנוע כוויות. כמו בכל השמנים האתריים, אין לבלוע אותו או להשתמש בו בצורתו הטהורה. בנוסף, מומלצת חוות דעת של רופא בהתאם להפרעות ולרצונות הפעולה שלך שמספק שמן זה.

לשמן האתרי המופק מהפרחים יש מאפיינים מרגיעים. במקרה של חרדה, שבדרך כלל מתבטאת בפלפיטציות או לחץ דם מוגבר, שמן אתרי ילנג-ילנג יכול להיות גורם מרגיע טוב.

תמציות ילנג-ילנג גם כן אפרודיזיאקים ולעזור להילחם באין אונות.

לבסוף, ניתן להשתמש בשמן האתרי שלו גם על העור לגוון ו להפחית סימני מתיחה.

איך לגדל פרח פורצלן

איך לזהות ולטפל בהם?