לגלות את סוגי השורשים השונים

לעתים קרובות מאוד בלתי נראה, כי שוכן מתחת לאדמה, ישנם סוגים רבים של שורשים. בין אם מתמחה בעיגון הצמח או מותאם לאספקת חומרי הזנה, מערכת השורשים מורכבת. בואו נסתכל על כמה מהמאפיינים של השורשים השונים.

שורשים

השורשים מביאים את המים והמינרלים הדרושים לצמחים הודות לקצוות הספיגה שלהם. הם גם מקבעים את הצמח לקרקע.

הודות להם, צמחים יכולים לעמוד ברוח ובשטפונות קטנים. זה נכון גם לגבי צמחים, אבל גם לגבי עצים שיש להם שורשים בקנה מידה אחר.

סוגי שורשים

הסוג הראשון נוגע ל שורשי ברז. הם מאופיינים בשורש ראשי אנכי, ואז שורשים משניים הגדלים לרוחב. מערכת שורשים זו מאפשרת עיגון מיטבי לקרקע. זוהי גם מערכת איומה בעת משיכת עשבים שוטים, כמו שן הארי למשל.

השורשים של מערכת פאסקולרית לגדול כמו צרורות שמתחילים כולם מאותו מקום. אין שורש ראשי: כולם אותו דבר. סוג זה של שורש נמצא בפקעות, אך גם בתירס.

שורשי שורש
קרדיטים: Venezia7 / iStock

ה שורשים סתמיים נוצרים על הגבעולים בעקבות צומת. לעתים קרובות הם משלימים לסוג אחר של שורש. הוא נצפה בצמחי עגבניות או נענע, למשל.

ה מה שנקרא שורשים רצים נמצאים בגובה פני הקרקע ואופקיים. גבעולים עשויים להיווצר מהשורשים. שורשים אלה נצפים בבמבוק וצמחי כיסוי קרקע.

לבסוף, יש שורשים אקזוטיים, לרוב ייחודי לעץ או למין הצמח. ניתן למצוא שורשי תמיכה, קרמפון, כלונסאות וביצות, שורשי אוויראבל גם שורשים פראיירים.

אתה צריך לדעת שלעתים קרובות זה אפשרי עבור השורשים לקשר עם פטריותכי אלו יעזרו לצמחים לספוג מים ומינרלים.

"עשבים שוטים? לא למגוון ביולוגי!

איך להיפטר מכנימות על עגבניות?