כל מה שאתה צריך לדעת על תחזוקת סחלב האנפה

סחלבים הם בין הצמחים הפנימיים הפופולריים ביותר. זה גם אחד הצמחים שאנו מציעים הכי הרבה. ישנם עשרות זנים של סחלבים וחלקם לא טיפוסיים יותר מאחרים. זהו המקרה של סחלב היונה אשר חושף את פרחיו הלבנים העדינים ללא רבב הדומים ליונים בעלות כנפיים פרושות. זה נקרא גם סחלב אנפית. הנה כל מה שצריך לדעת על סחלב היונה.

מקורו של סחלב היונה

סחלב היונה (הבנריה הקרינה) הוא צמח נדיר שמקורו ביפן. הוא אינו עמיד מכיוון שהוא חושש מכפור ואינו שורד מתחת ל-0 מעלות צלזיוס. עם זאת, צמח זה אינו טרופי, ולכן אינו זקוק לחום גבוה. מספיק חדר שחומם ל-15 מעלות כדי לפרוח. הטמפרטורה המיוחדת הזו הופכת אותו לצמח די קשה לתחזוקה בידיעה שהוא הולך רדום מהסתיו ועד האביב.

הפרחים מדיפים ניחוח דיסקרטי וקוטרם בין 3 ל-4 ס"מ. העלים יוצרים גבעול והם קצרים ודקים למדי. הפרחים נפרשים בשני הצדדים הנגדיים ויוצרים 2 כנפי ציפורים.

באיזו אדמה לגדל את יונת הסחלב?

סחלב זה גדל בעציצים. זה צריך הרבה אור, אבל לא יותר מדי חום. הימנע מהצבתו ישירות מאחורי חלון. המצע צריך להיות מורכב מכבול, להיות קל וחומצי. אפשר לחשוף את העציץ לגינה במהלך הקיץ ולהימנע מהשמש הקופחת. בחורף מניחים את הצמח בחסות לצורך תרדמתו בחדר המחומם ל-10 מעלות צלזיוס לכל היותר.

הראיון

אפשר לחלק את הסחלב באביב על פקעות חדשות.

השקיה חייבת להיות קפדנית מכיוון שהיא חוששת מלחות יתר. שמור על המצע לח מעט במהלך תקופת הגידול. עצור את כל אספקת המים במהלך החורף.

ניתן להביא דשן לצמחים פורחים במהלך האביב, בקצב של אחת ל-15 יום.

5 זנים עמידים באופן טבעי לטחב פלומתי

האם צמחים מתקשרים זה עם זה?