כל מה שאתה צריך לדעת על סנייק בירד

הידוע יותר בשם "זקן נחש", Ophiopogon הוא צמח מאותה משפחה כמו אספרגוס, Asparagaceae. במקור מאסיה, הוא קל מאוד לתחזוקה ולכן הוא אידיאלי עבור גננים מתחילים. הדשא השחור הזוהר הזה מפתיע את העין בצבעו. ואכן, האופיופוגון חושף עלווה שחורה עזה מאוד בתחילת האביב ומשנה את צבעו בקיץ כדי להציג סגול כהה מאוד. גלה כיצד לגדל זקן נחש.

מתי ואיך לגדל זקן נחש?

צמח לא טיפוסי זה נטוע במהלך אביב או במהלך סתָיו. זה יפרח טוב מאוד באדמה רגילה בתנאי שה תעלת ניקוז להיות מושלם. עם זאת, האופיופוגון חושש מקרקעות שהן קרקעות גירניות ורטיבות מדי.

לגבי מיקום השתילה, זקנו של הנחש נמצא בדרך כלל בבית כמעט בכל מקום, כל עוד הוא חשוף ל אוֹר והאדמה היא עלויות. זה גם סובל בצורת די טוב במהלך הקיץ.

זקנו של נחש הוא גם צמח כַּפרִי. למעשה, בחורף הוא יכול לעמוד בקלות בטמפרטורות נמוכות עד -15 מעלות צלזיוס. אם קר יותר מזה, יהיה צורך להעדיף שתילה בעציץ. אם אתה מגדל אותו כצמח בית, הנח אותו בחדר קריר במהלך החורף והימנע מאור ישיר.

זקן נחש אופיופוגון שחור
קרדיטים: ad_foto / iStock

תחזוקה

היתרון של צמח זה הוא שהוא אינו דורש ללא תחזוקה מיוחדת. עם זאת, תלוי היכן הוא ממוקם, יהיה צורך להשקות פעם בשבוע בעתות בצורת. כמו כן, חשבו לאורך כל השנה לנקות עלים יבשים ומתים בעת הצורך.

מחלות ומזיקים

יכולות להתרחש מחלות שונות או התקפות מזיקים, תלוי אם הצמח גדל באדמה או בעציץ.

באדמה, היזהרו משבלולים שמעריכים את העלים הצעירים. כדי למנוע התקפת שבלול, הכינו מלכודות בירה. קו אפר מסביב לצמחים שלך גם ימנע משבלולים לתקוף אותם, מכיוון שהם לא יוכלו לחצות את המחסום המגן הזה.

אם הצמח גדל בעציץ, העלים שלו ייטו להצהיב במקרה של לחות יתר. קרדית עכביש יכולה גם לתקוף את האופיופוגון שלך אם האווירה חמה מדי ויבשה מדי. לבסס את העלים באופן קבוע כאמצעי מניעה.

לפתית: שתילה, תחזוקה וקציר

כיצד לטפל במחלה קריפטוגמית זו?