כלורוזיס: תסמינים, מניעה וטיפולים

כלורוזה היא שינוי צבע של עלי הצמחים עקב מחסור במינרלים ובמיוחד בברזל. הוא מאופיין בהצהבה של העלים ונוטה לעכב את הצמיחה של צמחים מושפעים. הנה כמה טיפים למלחמה בכלורוזה בגינה.

תסמינים

הכלורוזה מגיעה מחסור במינרלים של הצמח או אדמה עשירה מדי באבן גיר, אבל זו לא מחלה. לאחר מכן הצמח לא יכול להחדיר את שורשיו היטב לתוך האדמה והוא נוטה להיות רופף. זהו אחד התסמינים העיקריים של בעיה זו.

כשנוגעים בצמח, אנו רואים א מצהיבה על העלים העתיקים ביותר האטה את הצמיחה, כי הפוטוסינתזה קיימת פחות ופחות. לבסוף, כשהעלים הצעירים ביותר גם מתחילים להצהיב.

בהתאם למחסור, עשויים להופיע תסמינים אחרים. בזמן מחסור במגנזיום, העלים משתנים מצבע צהוב חום ובסופו של דבר ליפול. אם זה חוסר זרחן, אז העלים משנים את צבעם לגבי מגנזיום. אם הצמח יפיק פירות, אלה יפתחו צורה פחות ופחות קבועה. לבסוף, חוסר ב חַנקָן מטשטש לחלוטין את העלים.

הצמחים הרגישים ביותר לכלורוזיס הם אזליאותאותם רודודנדרוניםאלא גם את ורדים.

יֵרָקוֹן
קרדיטים: v_zaitsev / iStock

מניעה וטיפול

כדי למנוע את הסיכון של כלורוזיס, מחקר קרקע לפני השתילה הוא אמצעי המניעה הטוב ביותר על מנת לדעת את סוג האדמה שיש לך. לאחר מכן ניתן לעשות את ארגון הגן בהתאם לתוצאות שהתקבלו. כדי להפחית את הסיכון לכלורוזיס ברזל, רצוי להשקות את הגינה באמצעותה מי גשמים.

בקשר ליתר דיוק לטיפול, די להתפזר ארוחת עצמות ברמת הצמח במהלך האביב עבור כלורוזיס חנקן. עבור כלורוזיס ברזל, בנוסף לשימוש במי גשמים, אתה יכול לפזר צ'לט ברזל במהלך חודש מרץ. לכל השאר, תרומה טובה של קוֹמפּוֹסט מפחית את ההשפעה של כלורוזה.

אפשר לראות בעיה זו מופיעה אפילו בקרב עציצים. הדרך הקלה ביותר במקרה זה היא לשתול מחדש את הצמח באדמה חדשה. תרומה ב דשן מומלץ גם לספק את המינרלים וחומרי הזנה הדרושים לצמיחה טובה של הצמח. אפשר גם להניח חפצים מעט חָלוּד באדמה אם הצמח נוטה לכלורוזיס ברזל.

איך לקבל מדשאה יפה ב-5 שלבים?

לגדל את הצמח הטורף הדביק