כיצד למנוע ולטפל במחלה קריפטוגמית זו?

טחב אבקתי היא מחלה קריפטוגמית המוכרת היטב לגננים. נקרא גם טחב אבקתי, הוא מופיע כאשר יש הבדל משמעותי בטמפרטורה ולחות בין לילה ליום. לאחר שהתיישבו על עלי עץ הפרי, זה יכול להיות ממש קשה. לכן עדיף לנקוט באמצעי זהירות לפני שהוא משתלט על הצמחים שלך. גלה כיצד למנוע ולטפל בטחב אבקתי.

תסמיני טחב אבקתי

פטרייה זו תוקפת בדרך כלל ורדים, מלונים, קישואים, עצי תפוח וכו'. לכן הם בעיקר הצמחים הנפוצים ביותר. טחב אבקתי מזוהה כאשר העלווה של הצמחים מתחילה להראות מעין ליבוד לבנבן מעט קמחי. גם גבעולים ופרחים של צמחים מושפעים לפעמים מהליבוד הלבן הזה. עם הזמן, תראה את העלים מתעוותים ומסולסלים בעודם נראים נפוחים.

טחב אבקתי
קרדיטים: SBSArtDept / iStock

טיפולים ומאבק נגד טחב אבקתי

ניתן לבצע פעולות מניעה כדי למנוע את התפשטות מחלה זו. לשם כך, חיוני מרווח טוב בין הצמחים. עלים רטובים גורמים בדרך כלל להופעת טחב אבקתי. ניקיון טוב סביב המטעים השונים יפנה את הצפת הלחות. כמו כן, הימנעו מהשקיית עלים של צמחים צעירים ואף בוגרים יותר. ובמזג אוויר חם, עדיף לא להשקות את העלווה. בנוסף, הסר מיד את החלקים המושפעים של הצמח כך שהמחלה לא תתפשט לשאר היבולים שלך.

טיפול בגופרית יכול לחסל את הפטרייה ויכול להוות פתרון מונע, אבל הוא לא הכי טוב לאיכות הסביבה. לשם כך יש לדלל את הגופרית במים, שנמצאים בצורת אבקה. הקפד לעקוב אחר המינונים על האריזה. מצד שני, יש צורך לפעול במהירות ולטפל היטב בצמחים מיד עם הופעת התסמינים. ואכן, מעבר להתפשטות של יותר מ-10% עד 15% מהפטרייה, הטיפול הופך לבלתי יעיל לחלוטין.

מאמרים קשורים:

מחלת עגבניות מאוחרת: איך להילחם במחלה ההרסנית הזו

10 עשבי הגן הגרועים ביותר!

3 טיפים למניעת ציפורים לאכול את הדובדבנים שלך!

איך לעשות בהם שימוש חוזר בגינה?

6 סחלבים המשגשגים בטרריומים