כיצד לטפל במחלה קריפטוגמית זו?

מחלות קריפטוגמיות רבות בגינה ומחלת האלמוגים היא אחת מהן. הוא מופיע על קליפת העצים ומגיע בצורה של פוסטולות קטנות בצבע אלמוגים. מחלת האלמוגים נגרמת על ידי פטרייה בשם Nectria Cinnabarina. היום אנו מציעים לכם ללמוד כיצד לזהות ולטפל בפטריות אלו.

תסמינים של מחלת אלמוגים

מחלה זו מזוהה בקלות על ידי הצבע הוורדרד של הכתמים המופיעים על קליפת עצים או שיחים. קטן בגודל (לא יותר מ 1 סנטימטר), הם גדלים במהירות בשל נבגים משתחררים על ידי הפסטולות כשהן בשלות. נבגים אלה מוכנסים לעץ דרך חריצים או חתכים אחרים בעץ.

ייבוש גבעולים של העץ או השיח הוא גורם נוסף שניתן לזהות במחלת האלמוגים. אם הזרדים יתייבשו קשות, הם ימותו בסופו של דבר, והגנן יהיה חסר אונים מול האסון הזה.

ה עצי פרי מודאגים במיוחד ממחלה זו, בפרט עצי תפוח, עצי אגסים, עצי דובדבן ועצי תאנה. ה עצי נוי ושיחים יכול גם להיות מושפע, זה המקרה למשל של אלביזיה, מגנוליה, מייפל או אפילו עצי ערמונים.

מחלת האלמוגים Nectria Cinnabarina
קרדיטים: empire331 / iStock

כיצד לטפל במחלת אלמוגים?

כאמצעי מניעה, הקפד תמיד לנקות את הכלים שלך כדי לא להעביר מחלות בין העצים. בנוסף, יש לבצע את המידה בזהירות רבה על מנת לקבל חיתוכים מסודרים ונקיים. היישומון של מרק מרפא יגן על פצעי העץ ויפחית את הסיכון לזיהום.

לבסוף, תביא טיפול מיוחד לעצים שלך כדי לשמור על בריאותם. אכן על עצים חלשים, האלמוגים נוטים להתרבות. תרומה של קוֹמפּוֹסטחיתוך שנתי כמו גם ניקוי ענפים מתים הם המינימום להשגה כדי לשמור עליהם בבריאות טובה.

אם עץ נפגע, אין תרופת פלא. הטוב ביותר נשאר להסיר ענפים מתים ולשרוף אותם. זכרו לנקות את הקרקע ביסודיות על ידי הסרת עלים מתים וענפים קטנים שעלולים לשאת נבגים. לאחר ניקוי יסודי של העץ, יש למרוח שפכטל אם יש בעץ פצעים. צור אספקה ​​טובה של מים ואם אתה יכול לרסס תערובת בורדו למרגלות העץ. אם יש צורך לכרות את העץ או השיח, אל תשתול מחדש עצים חדשים באותו מקום, מכיוון שסביר להניח שנבגים ייטבעו באדמה.

מאמרים קשורים:

מחלות דשא: איך לזהות ולטפל בהן?

איך להילחם בחיפושיות באופן טבעי בגינה

טחב אבקתי: כיצד למנוע ולטפל במחלה קריפטוגמית זו?

כל מה שאתה צריך לדעת על סנייק בירד

זעתר: שתילה, גידול וטיפול