כוכב חג המולד וסודות הפריחה הטובה

הפוינסטיה היא צמח מקורה יפה מאוד שנראה לעתים קרובות סביב עונת החגים. כאשר חג המולד מתקרב, השיח הקטן הזה פולש למדפי חנויות הפרחים. כדי לקשט את הבית הקטן שלך או להציע, הפוינסטיה היא אידיאלית לתת צד חגיגי לחלל הפנים. השמלה שלה שצבעה באדום, ירוק, ורוד, לבן או סלמון פורחת עד יום האהבה! צמח זה נקרא גם "כוכב חג המולד" מתחיל לצבוע כאשר הלילות מתארכים מהיום. גלה את כל הסודות של תרבות פוינסטיה טובה.

1) שתילת פוינסטיה

את הפוינסטיה שותלים בתחילת הסתיו לפריחה בסוף העונה, או אפילו בתחילת החורף. בתוך הבית, הטמפרטורה צריכה להיות בין 18 ל-20 מעלות צלזיוס. הצמח חייב להיות בשמש ללא קרניים ישירות, במיוחד בשעות החשופות ביותר. אדמה אוניברסלית מספיקה כל עוד היא טובה סחוט. זה גם חייב להיות מוגן מפני זרמי אוויר. יש לרסס את הצמח באופן קבוע כדי לשמור על קצב טוב לחותאך הימנעו מהרטבת הפרחים!

עלי העטיף נצבעים ברגע שהגיעו הלילות הארוכים. חשוב לתת לאדמה להתייבש בין שתי השקיות. המים במזלף צריכים להיות בטמפרטורה שבין 20 ל-30 מעלות צלזיוס.

2) תחזוקה של כוכב חג המולד

הפריחה של הפוינסטיה היא הצביעה שלה עלי עטיף, שכן למעשה הפרחים שלו חסרי משמעות. עם זאת, כמה מחוות חשובות יאפשרו לצמח שלך לפרוח ולחיות זמן רב יותר.

פוינסטיה
קרדיטים: jill111 / Pixabay

באפריל, אל תהססו לִגזוֹם הגבעולים כשליש מגודלם. במהלך תקופת המנוחה הווגטטיבית, יש להפחית את אספקת המים. בתחילת האביב, קחו בחשבון לשפץ באדמה טרייה. ההשקיה תהפוך לסדירה יותר עד שתוכל להוציא את הצמח החוצה כשמזג ​​האוויר היפה יחזור. תביא כמה דשן נוזל מסוף אוגוסט או תחילת ספטמבר.

הייחודיות של הפוינסטיה היא שכדי לפרוח שוב היא צריכה א אינדוקציה פרחונית. משמעות הדבר היא לשים אותו בחושך מוחלט למשך 20 יום מ-6 בערב עד 8 בבוקר למחרת כדי שהוא יפרח שוב בחג המולד.

3) מחלות פוינסטיה

אם העלים מצהיבים, גם האוויר שניות. האידיאל הוא למקם את הצמח שלך על מצע של חלוקי חימר שהם כל הזמן לחים.

אם העלים הופכים לבנים, זה בדרך כלל בגלל א מים עודפים. זכור לשים כדורי חימר עבור תעלת ניקוז בתחתית הסיר ונותנים לאדמה להתייבש לחלוטין בין שתי השקיה.

פוינסטיה
קרדיטים: Sonnenstrahl / Pixabay

מקורות: כַּפרִי, גינון חכם

מאמרים קשורים:

Hellebore, the Christmas Rose: עצות על שתילה ותחזוקה

עץ דבש: איך לטפח את עץ הדבורה?

עץ חג המולד: איזה מין לבחור?

איך לזהות ולטפל בהם?

שתילה, פריחה וטיפול בכוכב הכסף