ייעוץ, שתילה, תחזוקה והפרחה

האמריליס הוא לא הפרח הקשה ביותר מכיוון שהוא אינו תומך בטמפרטורות מתחת ל-10 מעלות צלזיוס (וזה כבר לא רע!), אבל בהחלט אפשרי להכריח את הפריחה שלו בתוך הבית כדי שזה יתאים לחג המולד! החל מהסתיו, אנו מוצאים את הנורות במבצע במרכזי גן או אפילו ישירות בעציצים מוכנים לפריחה. הפרח המפואר הזה יוצא דופן בזכות הפרחים הגדולים מאוד שלו בצבעים בהירים או פסטלים. היזהר, אל תבלבל את האמריליס גדול הפרחים שגדל בתוך הבית כדי להציע פריחה ייחודית בחג המולד והאמריליס בלדונה. הראשון אינו עמיד ואילו האחרון הוא צמח עמיד שגדל באדמה ופורח מסוף הקיץ ועד תחילת הסתיו. גלה את כל הסודות של אמריליס יפה.

מתי ואיפה לשתול אמריליס?

אם אנחנו מדברים על פריחה טבעית, האמריליס חושף את עלי הכותרת שלו באביב. אבל זה מאוד נפוץ ל לזרז הפריחה שלו כך שתוכל לקשט את השולחן שלך במהלך החגים. לכן יש צורך לשתול את האמריליס בסתיו לפריחה בחורף או לשתול אותו בסוף החורף לפריחה אביבית.

אמריליס משגשג בא אדמה עבור גרניום. בעציץ מניחים את הצמח במקום חמים באור. הטמפרטורה צריכה להיות סביב 18 מעלות צלזיוס ובעיקר ללא שמש ישירה.

הערה עציץ l'amaryllis ?

אמריליס גדל בעציצים. בחרו בסיר כבד (טרקוטה למשל) קצת יותר גדול מהנורה שלו. הסיר צריך להיות בקוטר של כ-2 עד 4 ס"מ גדול מהנורה.

שתלו את הנורה פנימה שני שליש באדמת עציצים, השליש האחרון צריך לבלוט מעל פני השטח. לאחר מכן, השקה מבלי להטביע את הצמח ובמיוחד לא את השורשים. כשזה מגיע לצמחייה, אל תשכח מורה גזע הפרחים. אפשר להוסיף דשן לצמחים פורחים כמו גרניום.

נַרקִיס
קרדיטים: stux / PIxabay

איך להשקות ולטפל באמריליס?

עדיף להשקות את האמריליס עם מי גשם ובטמפרטורת החדר. השקה באופן קבוע כאשר פני האדמה מתייבשים. ל'דשן נוזלי מתערבב עם מים כשהצמח עושה את העלים הראשונים שלו.

האמריליס אינו דורש תחזוקה מיוחדת. אז המשיכו להשקות אותו ולדשן אותו עד שהוא נבול.

מקור: gammvert, אוג'רדן

מאמרים קשורים:

דליה: עצות שתילה וטיפול

צבעונים: שתילה וטיפול

חרציות: שתילה, גיזום וטיפול

6 תבלינים מקוריים לגידול בבית

איזו עבודה לתחזק אותו באביב?