ייעוץ ואמצעי מניעה

לפעמים נוצר טחב על הדשא בגינה. בדרך כלל קל לזהות את הגורמים להופעה זו. ישנן גם שיטות רבות לנקות את הדשא מטחב זה בצורה טבעית ללא שימוש באנטי אזוב. הנה כל הטיפים שלנו.

אזוב בגינה

נוכחות של אזוב קשורה לעתים קרובות לאזורים מוצלים של הגן. כדי למנוע את הופעתו, יש צורך לקדם את צמיחת הדשא. אתה יכול גם לנקות את הדשא על ידי הסרת ענפי העץ המכסים אותו כדי למקסם את אור השמש.

דשא גן אזוב
קרדיטים: schulzie / iStock

שיטות להסרת טחב

כיסוח טוב יכול להגביל את הופעת הטחב בגינה. זה חייב להיות קבוע, כלומר פעם בשבוע במהלך האביב ולאחר מכן פעם בשבועיים במהלך הקיץ. החתך לא צריך להיות קצר מדי: זה לא צריך להיות פחות מ-4 ס"מ. אכן, חיתוך קצר מדי יגביל את התפתחות הדשא ולכן יקדם את צמיחת הטחב.

הוספת דשן תיתן דחיפה לדשא. העדיפו דשנים אורגניים, שכן אלו לא יפגעו בחיים (כמו מיקרואורגניזמים) שנמצאים בגינה. כדאי גם לדעת שככל שהדשא נחתך קצר יותר, כך הוא זקוק ליותר חומרים מזינים להתפתחותו.

יתר על כן, נוכחות של תולעי אדמה היא סימן טוב, כי הם אווררים את האדמה עם הגלריות שלהם. אם אינך צופה בתולעי אדמה, תצטרך לאוורר את הדשא בעצמך, כי כאשר האדמה מאוד קומפקטית, התפשטות הטחב מואצת. לשם כך יש דוקרנים או נעליים המצוידות בדוקרנים כדי לנקב את הדשא ובכך לאוורר אותה. פעולה זו מתבצעת לאורך כל השנה.

לבסוף, צלקת היא שיטה טובה לחסל את הטחב שפולש לדשא. ישנן מכונות רבות המסוגלות לחרטט את הגינה. זה מבטל שורשים מתים השומרים על לחות על פני השטח ובכך מקדמים את היווצרות טחב. צלקת הגינה מתבצעת בדרך כלל פעמיים בשנה.

אילו פרחים אפשר לשתול באוגוסט?

איך להדביר את המזיק הזה בגינה?