טכניקות וטיפים לזריעת דשא בקלות!

ימי השמש מתקרבים והייתם רוצים ליהנות מהגינה שלכם, אבל מעל הכל מדשאה יפה. מה אם התחלת לגדל מדשאות בעצמך? אל תקשיבו לאגדות האורבניות שאומרות שזריעה של דשא היא עבודה למקצוענים בלבד. עם קצת אומץ ומוטיבציה, זריעת הדשא שלך הופכת למשחק ילדים! הנה הטיפים שלנו לזריעת דשא בקלות!

מתי לזרוע את הדשא?

ישנן שתי תקופות לזריעת דשא: אביב וסתיו.

  • באביב : הארץ נחה היטב וניצלה את הימים הגשומים. כשהאדמה מתחממת עם הטמפרטורות ומזג האוויר מתון וטוב כבר כמה ימים רצופים, אז אפשר לזרוע את הדשא.
  • בסתיו : כאשר כדור הארץ עדיין חם לאחר סוף הקיץ. הלחות של הסתיו מאפשרת הופעה טובה יותר. אבל אסור לכדור הארץ לרדת מתחת ל-10 מעלות צלזיוס.

לזרוע דשא ב-3 שלבים

1) הכן את הקרקע על ידי עבודת האדמה

יש צורך לעבוד את הקרקע בעומק של כ 10 עד 15 ס"מ. עבור שטח קטן, השתמש באד כדי לשחרר את האדמה ככל האפשר. לשטחים גדולים יותר, תצטרכו להצטייד במושך, או אפילו בטרקטור המצויד בתותים. ככל שהאדמה עדינה יותר, כך הדשא שלך יגדל בקלות יותר. הסר אבנים וכל פסולת צמחית אחרת.

2) הטכניקה לזריעת הזרעים

לאחר הסרת חלוקי נחל ושורשים מהאדמה, יש ליישר אותה במגרפה. הכינו את הזרעים שלכם וחלקו אותם ל-2 ערימות (יש כ-30 גרם זרעים למ"ר).

כמו בתרשים למטה, זרעו את הזרעים שלכם תוך כדי תנועה. חצי אחד בכיוון אחד והחצי השני בניצב לראשון. זריעה צולבת מאפשרת פיזור טוב יותר של הדשא העתידי. אפשר להשתמש במפזר דשא או לרבוע את הגינה אם תרצו.

3) המחוות האחרונות: חבטות והשקיה

העבר את גלגלת הדשא כדי לשטח את הזרעים ולאחר מכן השקה בפעם הראשונה בגשם דק. האדמה חייבת להישאר לחה תמיד, לכן יש לחדש את הפעולה אם האדמה מתייבשת. זה לוקח שלושה שבועות טובים לפני הליכה על הדשא! ושישה שבועות לכיסוח הראשון. ההנאה של הגן עם הדשא הירוק והמשי הוא שלך!

מָקוֹר

מאמרים קשורים:

דשא: מה עובד כדי לשמור עליו באביב?

פרחי אביב: אילו צמחים פורחים אני יכול לגדל בגינה?

אלביזיה או עץ משי: כל עצות השתילה והתחזוקה

פרח משנה את צבעו כדי להסתיר מהגבר

איך להילחם בחיפושיות באופן טבעי בגינה