טיפולים טבעיים נגד מזיק גינה זה

זבוב הבצל הוא מזיק בגינה שפולש לפעמים לגינות ירק בצרפת. מעט גדול יותר מזבוב הבית, הוא מתרבה במהירות מסחררת וגורם להרס ביבולים, במיוחד בצל. ואכן, הזחלים ניזונים מהם, מה שגורם להם להירקב. עם זאת, ישנם טיפולים מונעים כדי למנוע את הופעתם, אך גם טיפים טבעיים להיפטר מהם אם הם כבר פלשו לגינה שלכם. גלה כיצד להיפטר מרימת הבצל.

איך לזהות אותו?

זבוב הבצל דומה מאוד לזבוב שכולנו מכירים, זה שמטריד אותנו בבית סביב סלסלת הפירות. אבל אם מסתכלים היטב, לזבוב הבצל יש גודל קטן בהרבה ויש לו חמש פסים בצבע כהה על בית החזה שלו. באשר לזחלים, גודלם כ-1 ס"מ וצבעם לבן.

רימת הבצל מתחילה לצאת מתרדמתה מאפריל. כאשר זבובים בוגרים מתרבים, הם יכולים לשכב עד 200 ביצים כל חמישה עשר יום. כאשר הזחלים מתחילים להתפתח, הם חופרים באדמה כדי להשלים את שינוי הזבוב שלהם. אם הטמפרטורות נמוכות מדי, הזבוב יישאר באדמה עד האביב הבא.

זבוב בצל
קרדיטים: lisad1724 / iStock

הנזק שנגרם

ניחשתם נכון לפי שמו, זבוב הבצל תוקף בעיקר את הפקעת הזו, אבל גם כרישה, שאלוט ושום. דווקא הזחלים תוקפים את הנורות. לְמַעֲשֶׂה, הם חופרים גלריות בנורה ולהאכיל מהעור הנרקב.

כאשר הנורה מותקפת על ידי הזחלים, הפצעים הנגרמים על ידי הגלריות הופכים לשער לכל מיני מחלות. מנקודת מבט חיצונית, העלווה תהיה צהוב ולצנוח. ואם אתם חושבים לחלץ את הנורה מהאדמה, צפו שכך יהיה קָמֵל ומלא זחלים.

מניעה וטיפולים

שיטה מדהימה למניעה היא לשתול גזר ליד בצל. ואכן, גזר ובצל יעזרו זה לזה: האחד על ידי רדיפה אחר זבוב הגזר והשני על ידי הרחקת זבוב הבצל.

כדי לחזק את הנורות, עדיף לשתול אותן אבקת סלע. א מטעים מאוחרים יאפשר גם לא לתקוף את הנורה על ידי הזחלים הראשונים.

סוף כל סוף, להימנע מזבלכי הוא מושך זבובים ובאופן כללי, הבצל אינו זקוק לאדמה עשירה במינרלים.

אם הבצלים שלך כבר מושפעים, משוך אותם מיד ואז תשרוף אותם. אתה יכול גם להתקין רצועות הדבקה עצמית לתפוס זבובים בטיסה. כמוצא אחרון, פנה אל קוטל חרקים העשוי מפירתרום. זהו מוצר טבעי שאינו מזיק לסביבה. אתה עדיין צריך לדעת שזה לא מבדיל בין מזיקים אמיתיים ובני ברית של הגן.

איך לזרוע דשא בסתיו?

Hylocereus undatus (פרי דרקון או פיטאיה): זריעה, טיפוח וטיפול