זעתר: שתילה, גידול וטיפול

זעתר הוא צמח ארומטי הגדל בגינה כצמח נוי, בשל סגולותיו הרפואיות או כתבלין. בגן, זעתר יוצר שיחים קטנים מאוד מוכרים עם הפרחים הכחולים שלו. ניתן לראות אותו בסביבתו הטבעית באזורי הים התיכון או בהרי האלפים. זה יהיה בכל מקום בדרכך עד לגובה של 2000 מ'. הנה כל מה שצריך לדעת על גידול זעתר.

היכן, מתי ואיך לשתול זעתר?

צמח ארומטי זה אמור להיות נטוע במהלך האביב או הסתיו. זה דורש אדמה מנוקזת היטב וחשיפה טובה לשמש. בכל זאת הוא יקבל תערוכה בצל חלקי. עמיד למדי, ניתן לשתול זעתר באדמה אם הטמפרטורות השליליות בחורף אינן יורדות מתחת ל-10 מעלות צלזיוס. אחרת, העדיפו תרבות סיר.

הפריחה מתרחשת במהלך הקיץ, בין יוני לאוגוסט. הזעתר חושף אז פרחים כחולים ומרהיבים. אם תבחרו להשתמש בו במטבח, יש לקטוף את העלים מעט לפני הפריחה. אם אתה מגדל אותו בשל סגולותיו הרפואיות, אז את צמרות הפריחה יש לקצור במהלך הפריחה.

זעתר
קרדיט: BethAmber / iStock

הראיון

צמח זה קל מאוד לטפל. אכן, הוא אינו מצריך כל השקיה אם הוא באדמה (למעט במקרה של בצורת). אם גדלים בעציץ, מספיקה השקיה קטנה בלבד. עם זאת, גיזום שנתי נחוץ כדי לקדם את הפריחה הבאה. בחורף, זה יהיה שימושי גם למקם מאלץ' שיבודד אותו מהקור. לסיום, יש לציין כי חידוש כף הרגל חייב להתבצע כל 5 שנים.

האויב העיקרי של הזעתר הוא חלודה.

כֶּפֶל

כדי להרבות את הצמח הארומטי הזה, אפשר לבצע חיתוך במהלך הקיץ או ריבוד. אתם מוזמנים לגדל מספר צמחי זעתר בגינה, שכן מדובר בצמח דבורה.

כיצד לטפל במחלה קריפטוגמית זו?

גלידת טוליפ: שתילה, גידול וטיפול