ורדים: טכניקות טיפוח למתחילים

לורדים יש את היכולת להפוך כל גינה ליפה. הוורד מרתק לא פחות על ידי צורתו, צבעיו וסמליותו כמו בניחוחו. עם זאת, המוניטין שלו הופך אותו לצמח קשה לגידול. ובכל זאת, על ידי ביצוע העצות האלה, כל גנן מתחיל יכול לגדל ורדים משלו. עקוב אחר המנהיג.

בחירת הזנים

לא כל זני הוורדים נוצרים שווים. אם אתה מתחיל, פנה אל ורדים בוטניים וישנים. ידוע שהם יציבים ועמידים יותר. ואכן, הזנים הבוטניים דומים מאוד לשושני בר והם מציעים גם פירות אכילים טעימים בסתיו. זה במיוחד המקרה של ורד הגליקה.

באשר לשורדים ישנים, אנו חושבים על ורד דמשק, ורד הסנטיפוליה או ורד הגאלי. במציאות, הם צורות היברידיות של ורדים בוטניים, מה שנותן להם את החוסן הזה. ורדים אלה נראים כמו שיחים רופפים שקל מאוד לגדל. יש גם ורדים קריפר שיביאו גובה לגינה.

ורדים
קרדיטים: קרוקט / iStock

שתילה, שלב חשוב

לפני השתילה יש הכנה. שלבים אלה חשובים מאוד להישרדות הוורדים שלך ולקידום החלמה טובה. ראשית, בחרו שושנים איכותיות וחשופות במידת האפשר.

הכינו את הצמחים שלכם על ידי חיתוך השורשים והעץ ל-30 ס"מ. עבד את האדמה שלך על ידי הסרת עשבים שוטים ואבנים שיכולים למנוע מהשורשים להתפתח.

יוצרים חור עמוק ברוחב 40 ס"מ כדי שיהיה לשורשים מספיק מקום. הכינו פרלין שיצפה אותו על השורשים באמצעות 1/3 אדמה, 1/3 קומפוסט מפורק היטב ו-1/3 מי גשמים. כל צמח צריך להיות מרווח לפחות 80 ס"מ זה מזה ולהציב אותו במקום שטוף שמש.

תחזוקה של ורדים

כדי להשיג פרחים יפים, טיפולים מונעים חשובים. הם חייבים להיות אורגניים כדי למנוע פגיעה בטבע. טיפולים אלו מגבילים את התפשטות הפתולוגיות והופכים את הצמחים לחזקים יותר.

ורדים רגישים למחלות פטרייתיות כמו טחב אבקתי, חלודה או מרסוניה. הלחות היא אפוא האויב שלהם.

אתה יכול לרסס את הוורדים שלך בזבל סרפד, זנב סוס או קומפרי.

איך לגדל קפה ערביקה?

להילחם במחלה קריפטוגמית של עצי פרי