דשא קיקויו: דשא עמיד לבצורת

לה קיקויו (פניסטום חשאי) הוא דשא רב שנתי לכיסוי קרקע המשמש כדשא ועמיד מאוד לבצורת. זוהי האלטרנטיבה האידיאלית עבור האזורים החמים ביותר. יש לו צבע ירוק יפה והוא רך מאוד למגע מכיוון שהוא מעט שעיר. הדשא החזק הזה ימלא בצורה מושלמת גינה שבה הדריסה היא תכופה. גלה את היתרונות של דשא קיקויו.

מהו דשא קיקויו?

דשא קיקויו הוא דשא המשמש כדשא ממשפחת ה-Poaceae (Gramineae). במקור ממזרח אפריקה, מין פולשני מאוד זה הגיע בהמוניו לאורך הים התיכון. שֶׁלוֹ שורשים קני שורש וסטולוניים להפוך אותו לצמח שימושי מאוד ככיסוי קרקע ולכן ליצירת מדשאות.

בהתחלה, עלי הקיקויו ירוקים ו מגולגל על עצמם. עם הזמן הם מתפתלים והופכים שטוחים ואורכם יכול להגיע עד 30 ס"מ. הצמח יכול להגיע לגובה מקסימלי של 60 ס"מ כאשר כל התנאים אופטימליים והאדמה פורייה במיוחד. כשהקיץ מתקרב, פרחים קטנים מופיעים בצורת אוזניים ואז הופכים לזרעים קטנים בצבע חום. לאחר שהתבסס היטב, הצמח מתחיל ליישב את האדמה ישר ומשמיד את כל שאר העשבים בדרכו.

גזון קיקויו
קרדיטים: Smileyjoanne / iStock

תחזוקה וזריעה של דשא קיקויו

סוג זה של דשא דורש רק כמה השקיות קבועות זמן קצר לאחר הזריעה. זה מתרחש באביב כאשר כל הסיכון לכפור חלף. הזריעה יכולה להתחיל כשהטמפרטורות נעות סביב 16 עד 21 מעלות צלזיוס. עם מעט קומפוסט שיעזור לו לצמוח, הדשא החדש שלך מוכן להתפשט! לאחר התבגרות, אין לכסח אותו לפחות מ-10 ס"מ, מה שגם מפחית את התחזוקה שלו.

יתרונות וחסרונות של דשא קיקויו

כפי שנאמר קודם, הדשא הזה מאפשר לך לקבל שטח ירוק מאוד במהירות וללא יותר מדי תחזוקה. הוא עמיד מאוד בפני דריסה וכן בפני חום ובצורת. הוא יכול להישאר ירוק מאוד גם כשהוא מושקה מעט וגם אם הוא יצהיב, הוא יחזור לצבעו הירוק מהגשמים או ההשקיה הראשונים.

למרות כל היתרונות שלו, לקיקויו יש כמה חסרונות. קודם כל, הוא מתנגד מעט מאוד לקור. מתחת ל-7 מעלות, הוא הופך לצהוב. ב-2°C העלים קופאים ומעבר ל-9°C שורשיהם נהרסים. עם הגבעולים הנגררים שלו, קשה מאוד לבודד אותו ולכן הוא יכול מהר מאוד ליישב את הגינה של השכן. לא ניתן לכסח אותו קצר במיוחד ולכן לא ניתן לחתוך אותו כמו דשא "אנגלי". לבסוף, זה יקר לקנות: בסביבות 50 אירו עבור 1 ק"ג של זרעים.

14 פרחים וצמחים אידיאליים לייבוש

סימפטומים ואמצעי שליטה בגינה