גרדניה: טיפים לטיפול בגרדניה

הגרדניה היא צמח פופולרי שניתן למצוא בפנים שלנו ולפעמים בגינות שלנו. הצלחתו נובעת מהפרחים המלכותיים שלו המושכים את העין, אך גם את הנחיריים! אבל למרות הפופולריות שלו, זה לא צמח קל לתחזוקה. הגרדניה אכן דורשת טיפול מסוים כדי שתוכל לפרוח כראוי. להלן כל הטיפים שלנו לטיפול בגרדניה.

שתילה ושתילה מחדש

שתילה היא הבסיס לבריאות טובה לכל צמח. נכון שבדרך כלל רוכשים גרדניה כבר בעציצים במרכזי גינון, אבל לבעלי ההרפתקנים יותר אפשר גם לשתול אותם לבד.

הגרדניה היא בדרך כלל גדל בעציצים ובפנים, כי הוא אינו עמיד כלל ולכן אינו סובל כלל כפור. אז בחרו עציץ עם חור בתחתית והוסיפו אדמת עציצים אוניברסלית. לאחר מכן יהיה צורך למקם את הסיר ליד א מקור אור, חיוני לפריחה. עם זאת, מגע ישיר עם אור השמש אינו מומלץ. האידיאלי יהיה למקם את הסיר מאחורי חלון עם וילון ניפוי.

ה ריפוט חייב להיעשות כל שנתיים-שלוש. בחרו עציץ בקוטר מעט גדול יותר מהקודם ושתפו מחדש את הגרדניה שלכם באביב.

כאמור, שתילה בחוץ אינה מומלצת, אך ניתן לעשות זאת באזורי קיץ חמים ו עד חורפים מתונים ללא כפור. לכן יש צורך להגן היטב על הגרדניה שלך מפני רוחות וטיוטות ולחשוף אותה לשמש או רצוי לצל חלקי. אז כל מה שאתה צריך לעשות הוא לערבב את אדמת הגינה שלך עם אדמת אברש ואדמת עציצים.

גרדניה
קרדיטים: Farhad Ibrahimzade / iStock

רִוּוּי

אחד האויבים הגדולים של הגרדניה הוא אבנית! אז אם תהיתם מדוע הצמח שלכם לא החזיק מעמד זמן רב למרות הטיפול שלכם, בדוק את מי הברז. עם זאת, עדיף להשקות את הצמח שלך מי גשם או מים מינרלים. האדמה צריכה להיות תמיד מעט לחה. היזהרו מעודפי מים עם זאת. מעל הכל, אין להרטיב את העלים בזמן הפריחה, שכן הדבר יגרום לשינוי צבע של הפרחים והכתמים.

האידיאל הוא להניח עליו את הגרדניה שלך כדורי חימר רטובים על מנת לשחזר את הלחות של סביבתו הטבעית! במהלך הסתיו והחורף, צמצמו מאוד את ההשקיה והמתינו לייבוש האדמה על פני השטח.

טיפול בגרדניה

גודל קל לאחר הפריחה יעשה טוב לצמח שלך. הקטינו את הקרניים בשליש כדי לתת לה צורה יפה.

כמובן שזה ייקח להסיר פרחים דהויים תוך כדי למנוע מהם לשאוב את האנרגיה שלהם שלא לצורך. זה יעורר פריחה עתידית.

במהלך הקיץ, תרמו דשן אברש כל 15 ימים. ואנחנו לא שוכחים את הריפוטינג כל שנתיים-שלוש.

אפשר להכפיל את הגרדניה ב ייחוריםאבל הטכניקה לא פשוטה.

מחלות

לגבי מחלות, בתוך הבית הגרדניה יכולה להיות נתונה כנימות, קמחית, קרדית וקרדית עכביש.

אם ה העלים מצהיביםזה כנראה בגלל עודף סיד במים, במיוחד אם עורקי העלים נשארים ירוקים.

לבסוף, אם הפרחים נופלים לפני שהם מתגלים, זה בוודאי בגלל מחסור במים. במקרה הזה, עֲרָפֶל הצמח שלך פעם או פעמיים ועצור כשהם סוף סוף נפתחים.

להילחם במחלה קריפטוגמית של עצי פרי

סימפטומים ואמצעי שליטה בגינה