גדילן כחול: שתילה, גידול וטיפול

גדילן כחול הוא צמח רב שנתי שניתן לזהות בקלות לפי צורתו וצבעו. ואכן, היבט הכדורי הדוקרני והכחול הכסוף שלו מקלים על הבחנה בעונת הקיץ בין פרחי הבר. הגזע יכול להיות עד 1 מ' ותומך בכדורים בקוטר 4 ס"מ המורכבים מפרחים צינוריים קטנים שנראים כמו כוכבים. הנה כל הטיפים שלנו לגידול גדילן כחול.

איפה, מתי ואיך לגדל גדילן כחול?

כדי לנצל את פריחת הקיץ היפה, הזמן האידיאלי לשתול את הגדילן הכחול הוא בסתיו. כדי לשמור על האפקט הפראי שלו, גדל אותו באמצע המיטה. הכינו תערובת של אדמת גינה ואדמת עציצים. כדור הארץ יכול להיות יבש, סלעי ואפילו גירני. הקריטריון היחיד שיש לקחת בחשבון הוא שהאדמה חייבת להיות מנוקזת היטב. בנוסף, הגדילן הכחול מעריך מיקום שטוף שמש או מוצל מעט.

מרווח כל צמח במרחק של 30 ס"מ זה מזה. אם אתם קונים את הצמחים שלכם בעציצים, אפשר לשתול אותם באביב או בקיץ מכיוון שהפריחה כבר תהיה קיימת.

גדילן כחול
קרדיטים: Harald Biebel / iStock

הראיון

היתרון בגדילן הוא שהוא אינו דורש טיפול מיוחד. לאחר שהוקם, צמח הבר הזה פורח היטב בכוחות עצמו. עם זאת, כמו כל גנן טוב שמכבד את עצמו, אנחנו אוהבים להיות קנאים. לכן אתה יכול להסיר את הפרחים הדהויים תוך כדי תנועה, אבל גם להדביק את הפרחים בגבעולים גדולים מאוד כדי למנוע מהרוח לשבור אותם.

במקרה של בצורת ממושכת במהלך הקיץ, השקה באופן קבוע ועדיף בסוף היום.

טוב לדעת :

היזהר, העלווה של הגדילן הכחול עוקץ. אז נקוט באמצעי הזהירות שלך על ידי לבישת כפפות גינון לפני הטיפול בצמח.

אתה יכול לשמור את הגדילן הכחול כדי להכין זר פרחים מיובשים או פשוט להתקין אותם באגרטל מלא במים.

גדילן כחול
קרדיטים: kruwt / iStock

10 פרחים וצמחים שחזרו להיות טרנדיים

5 זנים עמידים באופן טבעי לטחב פלומתי