אילו צמחים לכל חדר בבית?

בגינה אנו לוקחים בחשבון את הקריטריונים של אדמה, אקלים וחשיפה לשתילת צמח. ובכן, בתוך הבתים שלנו זה כמעט אותו הדבר ולכל צמח יהיה את המקום המועדף שלו. אנו נוטים למקם צמחים בחדר הראשי, אך יש צמחים שאוהבים מקומות סגורים יותר או לחים יותר, כמו חדר האמבטיה או המטבח. גם האסתטיקה של הצמח באה לידי ביטוי, כמו גודלו. צמח גדול לא בהכרח יקשט חדר קטן מאוד, למשל. לפניכם כל הטיפים שלנו להתאמת הצמחים שלכם לכל חדר בביתכם.

צמחים במטבח

במטבח חשבו על עשבי התיבול שתצטרכו בזמן הבישול. חדר זה אכן אידיאלי לגידול צמחים ארומטיים כמו נענע, בזיליקום, טימין או אפילו פטרוזיליה. אתה יכול למקם אותם איפה שאתה רוצה, אבל רצוי בהישג יד. בין אם באדנית ובין אם על הקיר, בהכרח תמצאו את התמיכה המתאימה לכם.

ניתן גם להתקין צמחים מסירים זיהום כמו כלורופיטום. לפיכך, תוכלו לנצל את החלל בגובה המטבחים שלכם על ידי הצבת צמחים עם יציאה צנוחה שם. אנתוריום ישתלב נפלא עם מטבח עכשווי כדי לתת לו מעט עגלגלות, אבל גם עמוד שעם צבעו האדום הבוהק יעניק לו דחיפה של ממש.

צמחי מטבח
קרדיטים: nevarpp / iStock

צמחים בחדר השינה

אפשר כמובן לשים צמחים בחדר בתנאי שבוחרים אותם היטב! חלק מהצמחים משחררים חמצן לאחר רדת החשיכה. זה במיוחד המקרה עם אלוורה, כלורופיטום או אפילו לבנדר. אתה יכול גם להניח כמה קקטוסים על שידת המגירות או סחלב מדי פעם.

צמחים בחדר האמבטיה

חדר האמבטיה שמור לצמחים שמעריכים לחות וחום. זה עדיין יצטרך להיות חלון כדי לספק את האור הדרוש לצמיחה של צמחים. פפירוס הוא צמח שנמצא לעתים קרובות בחדר זה, אך כך גם שרכים לשיער אדיאנטום או אספניום. הסחלב ימצא את מקומו בצורה מושלמת גם בחדר אמבטיה מואר היטב.

צמחי אמבטיה סחלב
קרדיטים: HOerwin56 / Pixabay

צמחים בסלון

הסלון הוא החדר הראשי של הפנים שלנו. זה המקום שבו אתה יכול למקם את הצמחים הגדולים ביותר שלך כגון פיקוסים, דרקנות, דקלי קוקוס או אפילו אופורביות. צמחים מטפסים יעזרו לבנות את החללים שלך. עבור הצד האוורירי, חשבו על טילנדסיאס, אבל גם על קיסוס.

צמחים לפינות חשוכות

אם אתם רוצים לקשט את המסדרון או הכניסה שלכם בירק, חפשו צמחים המשגשגים בצל. יש ביגוניה, גומיות, אבל גם נורות כמו יקינתונים או נרקיס שיבשם את הכניסה שלכם!

איך להדביר את המזיק הזה בגינה?

קני שורש שלך כבר לא פורחים? תכפיל אותם!