איך לשמור על הדשא במהלך הקיץ? התשובה ב-6 שלבים

חם, השמש חזקה והגן סובל. פרחים, פירות, ירקות, אבל גם הדשא עוברים מבחן קשה. וכשהמדשאה בוערת תחת קרני השמש, זה לא מראה יפה. למרבה הצער, די קשה להגן על הדשא שלך, במיוחד כאשר אתה רוצה ליהנות ממנו במהלך הקיץ. לכן נדרשת תחזוקה ספציפית של הדשא בתקופת הקיץ. גלה 6 צעדים שצריך לנקוט כדי לשמור על הדשא שלך במהלך הקיץ.

1. השקה בזמן הנכון

בקיץ עדיף להשקות מוקדם מאוד בבוקר או כברירת מחדל מאוחר בערב. זה ימנע אידוי של מים עקב חום יתר. כמו כן, אסור להשקות אותו לאחר תקופה של חום גבוה. עשו זאת במתינות כדי לא לחנוק את הדשא ולחדש בהדרגה הרגלים טובים. זעזוע גדול מדי ופתאומי מדי עלול לשרוף את הדשא.

2. לכסח את הדשא בתדירות הנכונה

הדשא גדל לאט יותר בקיץ מאשר באביב. מספיק לכסח אותו פעם בשבועיים-שלושה.

3. חיפוי נגד בצורת

מאלץ טוב מאפשר לשמור על לחות באדמה ולמנוע עשבים שוטים לגזול את המטעים. קש נשאר הבחירה הטובה, כי הוא לא תוסס.

מכסחת דשא קיץ
קרדיטים: ka2shka / iStock

4. הוסיפו דשן בסוף הקיץ

הגנת הדשא מתבצעת במעלה הזרם לאורך כל השנה. כדי להבטיח התפתחות שורש טובה וכדי לקדם את עמידות הדשא למחלות, הוסף דשן מספטמבר. המניעה עדיפה על תרופה.

5. תכננו מראש לפני היציאה לחופשה

הימנע מיציאה לחופשה על ידי השארת הדשא כפי שהוא, במיוחד אם זה לזמן ארוך. אם אתה יכול, בקש מחבר או שכן לקפוץ מדי פעם להשקות או לכסח את הדשא. אחרת, תהיו יצירתיים והתקינו מערכת השקיה עצמאית.

6. מה לעשות כשחוזרים מחופשה

כשחוזרים מחופשה, צריך לקחת את הדברים לידיים. יש לגרוף את החלקים היבשים לפני שמתחילים לכסח את הדשא. וכל זה, לפני הוספת דשן.

מאמרים קשורים:

דשא קיקויו: דשא עמיד לבצורת

מדשאה ירוקה: 10 טיפים לדשא אורגני יפה

צמחי כיסוי: 10 צמחי כיסוי קרקע ליצירת כיסוי צמחי

גלידת טוליפ: שתילה, גידול וטיפול

פרת משה רבנו אסייתית: מהן הסכנות?