איך לרפא את זה ממחלות וטפילים?

Schlumbergera, הידוע גם כקקטוס חג המולד, הוא צמח הפורח במהלך החגים (אמצע דצמבר עד סוף ינואר). מדובר בצמח עסיסי שהיתרון שלו הוא קל לתחזוקה ושיש לו אפשרות לפרוח שוב בכל שנה למשך כעשר שנים. עם זאת, כמו רוב הצמחים הפנימיים, השלומברגרה דורשת תחזוקה מסוימת. ואם למרבה הצער מזיקים תוקפים אותו או שהעלים שלו הופכים רכים, הנה כל הטיפים שלנו לשמירה על קקטוס חג המולד שלך.

נלחם בפטריות קמח

מזיקים הם מזיקים קטנים שמאוד חוששים מהקקטוס של חג המולד. הם נדבקים בכל הצמח, כולל הגבעולים, ויוצרים שלפוחיות לבנות בעלות מראה אבקתי. אם אתם עוסקים בחרקי אבנית, הנה טכניקה טבעית: דילול סבון שחור נוזלי במים. לאחר מכן, באמצעות תרסיס, רססו את התמיסה על כל הצמח. ספור כ-10% סבון שחור בתמיסה שלך. לאחר מכן חזור על הפעולה עד שתיפטר לצמיתות מהקמח.

קקטוס חג המולד שלומברגרה
קרדיטים: Olga_Anourina / iStock

לשלמברגרה שלי יש עלים רכים, מה עלי לעשות?

אם עלי קקטוס חג המולד שלך מתרככים, ייתכן שזה נובע ממחסור במים. אכן, שמו מטעה. קקטוס צריך מעט מאוד מים, אבל השלומברגרה הוא סוקולנט שזקוק לאדמה טרייה כל הזמן. לכן יש להשקות אותו באופן קבוע, אך ללא עודף. האדמה חייבת להתייבש על פני השטח בין שתי השקיות. הקפידו לרוקן את הצלוחית כדי למנוע מהצמח להירקב.

מה אם העלים הופכים לאדומים?

עלים אדומים הם סימן לכוויה: קקטוס חג המולד שלך הופך לאדום אם הוא חשוף מדי לשמש. הנח אותו בחדר מואר, אך מחוץ לאור שמש ישיר. הימנע מהצבתו מאחורי הזכוכית או התקן וילון האפלה.

איך לגרום לקקטוס חג המולד לפרוח?

אולי תתאזרו בסבלנות, אבל אתם לא רואים פרחים? אולי לא כל התנאים מתאימים לצמח שלך לפרוח. התחל בהצבתו בחדר מואר ללא אור שמש ישיר והרחק ממקורות חום (כמו הרדיאטור). בלילה, אין צורך באור מלאכותי. כדי לפרוח, השלומברגרה זקוקה למרווחים בין אור לחושך. לבסוף, הוא מאוד חושש מבצורת, ודא שהמצע תמיד טרי.

10 עשבי הגן הגרועים ביותר!

פרחים שחורים: 10 זנים טבעיים לשתילה