איך לעשות בהם שימוש חוזר בגינה?

עם בוא האביב וימי השמש, הדשא יצמח היטב. לכן יהיה צורך לצאת למלאכת הגינון ובפרט לכיסוח הדשא. אבל מה לעשות עם פסולת הכיסוח הזו ברגע שהדשא נעשה? היינו יכולים לחשוב תחילה על שילובו בקומפוסט, אבל האם כדאי לעשות זאת ואם כן, האם יש כללים שצריך לפעול לפיהם? הנה כמה טיפים לשימוש חוזר חכם בגזרי דשא.

דשא בקומפוסט, האם זה אפשרי?

דשא יכול לשמש לקומפוסט טוב מאוד. אבל היזהרו מכמות הדשא המשולבת! היתרון של הקומפוסט הוא לגוון את הפסולת המשולבת כדי לאפשר תסיסה טובה. אז לשים רק דשא זה לא עניין גדול. דשא מכוסח עשיר מאוד במים ויותר מדי מים בקומפוסט עלולים לגרום לו להירקב או אפילו להרוס אותו. לכן יש צורך להעדיף פסולת מגוונת ולשלב רק כ-25% מהדשא בקומפוסט שלכם. עדיף גם לתת לו להתייבש לאחר הכיסוח לפני שמוסיפים אותו לפח הקומפוסט שלך.

שימוש בגזרי דשא בגינה

אפשר גם להשתמש בדשא מכסוח בגינה שלך. ניתן לפזר גזרי דשא מעל ערוגות פרחים ובתוך גינת הירק שלך.

לגינת הירק שכבה דקה של כמה סנטימטרים תספק את צורכי החנקן הדרושים. שכבה זו גם מאטה את צמיחת העשבים השוטים בגינת הירק. לבסוף, המים הכלולים בדשא המכוסח עוזרים לשמור על רמת לחות נאותה בגינת הירק. לפיכך, ניתן להפחית את מספר ההשקיות, מה שמועיל מאוד בתקופות של בצורת.

לה מאלצ'ינג

חיטוי הוא תהליך שהופך את גזרי הדשא לחומר אורגני עבור הדשא הטרי שנחתך. לאחר חיתוך הדשא, פשוט אל תרימו אותו. כך, כאשר הוא מתפרק, הוא ידשן את האדמה ויעניק לאדמה את חומרי ההזנה החיוניים לצמיחה מחודשת טובה. תסיסה זו תספק מדשאה איכותית עם אדמה בריאה.

כדי לבצע שיטה זו בתנאים הטובים ביותר האפשריים, יש לכסח את הדשא לפחות פעמיים בשבוע, ולהימנע מעשב גבוה מדי בעת החיתוך.

לפשרה טובה, אתה יכול אפוא להשתמש בשיטת החיפוי עבור הדשא הנוכחי שלך ולהשתמש בשאר הדשא כדי להאכיל את הקומפוסט ואת גינת הירק.

מכסחת דשא כיסוח
קרדיטים: Alexas_Photos / Pixabay

מָקוֹר

מאמרים קשורים:

זריעת דשא: טכניקות וטיפים לזריעת דשא בקלות!

דשא: מה עובד כדי לשמור עליו באביב?

10 עשבי הגן הגרועים ביותר!

שתילה, פריחה וטיפול בכוכב הכסף

כיצד למנוע ולטפל במחלה קריפטוגמית זו?