איך לעשות בהם שימוש חוזר בגינה?

אתה כבר לא יודע מה לעשות עם המחטים של העץ שלך שפלשו לסלון שלך? או שכל מחטי האורן נפלו בסוף הסתיו להפוך את הגינה שלך לשטיח חריף אמיתי? יש לנו רעיון נהדר בשבילך לעשות שימוש חוזר במחטים האלה ולנקות את המשטחים שלך. כל מה שאתה צריך לעשות הוא להרים אותם ואז להשתמש בהם בגינה לקומפוסט, חיפוי או אפילו להאכיל את הצמחים. גלה כעת כיצד לעשות שימוש חוזר במחטי אורן לטובת הגינה שלך ועולם הצמחים שלך!

מחטי אורן עבור חיפוי

חיפוי יש את היתרון של להפחית את המראה של עשבים שוטים ולשמור על לחות טובה בקרקע. זה גם מגביל את הגעתם של חרקים טפילים כמו שבלולים או חלזונות. מחטי אורן שנקטפו במהלך הסתיו יכולות לכן להיות שימושיות להכנת א חיפוי אדמה, במיוחד עבור צמחים אוהבי חומצה. צמחים אלה זקוקים למדיום חומצי יותר מהרגיל. עם זאת, למחטי אורן יש את המיוחדות להחמצת האדמה באופן הדרגתי. ה-pH יורד תוך 3 עד 4 חודשים לאחר שקיעת המחטים. עם זאת, חמצת הקרקע לא נמשכת זמן רב, זה לוקח לחדש את הפעולה באופן קבוע כדי לקבל pH נמוך. השימוש נוח בערוגה של צמחים חד-שנתיים כמו פעמונים או פטוניות.

חיפוי שימושי מאוד גם בגינת הירק, למשל סביב צמחי תות, אבל גם סביב שיחים. היזהר לא לכרך ליד ערוגות של צמחים רב שנתיים. בעת השקיה, מאלץ מסייע לשמור על האדמה קרירה ומונע אידוי בימים החמים ביותר.

אתה יכול גם להשתמש במחטי אורן במסלולים כמו רַצָפוּת. הם מקשטים ומעניקים אווירה של שביל יער לגינה שלך סביב עצים ושיחים. ואז, זה בחינם!

מחטי אורן
קרדיטים: Free-Photos / Pixabay / קומפוסטינג פסולת ירוקה של אדמה מחטנית

מחטי אורן לקומפוסט

בכמויות קטנות בקומפוסט, הם מאפשריםלהקל בלי להפוך אותו לחומצי מדי. כמובן, יש לערבב אותם עם חומרים אורגניים אחרים כדי לקבל קומפוסט מאוזן. אתה יכול גם להוסיף קליפה או שבבי עץ. דשן אורגני (כמו זבל) תמיד יהיה טוב יותר לשתילה. הוסף את החומר האורגני הזה לבסיס המטעים שלך (שיחי ורדים, אברש, עצי פרי, צמחי אדמת אברש).

מה עם אצטרובלים?

שימוש באצטרובלים יכול גם לייפות את הגינה שלך. מסדרים אותם לאורך גינת הירק או לאורך השבילים כדי לתחום אותם. הם איטיים יותר להתפרק, אבל הם ילחמו בצורה יעילה יותר נגדם בעלי חיים קטנים אשר נוטים לבוא למקלט או להאכיל בגינה שלך. עם זאת, הם יהיו פחות יעילים בהדברת עשבים שוטים מכיוון שהם אינם מכסים לחלוטין את הקרקע. עשבים שוטים הם קשים למרות חיפוי, היזהר עם הצמחים שלך. אם זה המקרה, ניכוש עשבים חיוני כדי להגן על הדשא או גינת הירק שלך.

חומרים טבעיים משמרים מיקרואורגניזמים ולפעמים מפחידים מזיקים וגננים לא רצויים אחרים.

בצורה שונה לחלוטין, ניתן להשתמש באצטרובלים למנגלים. הם הרבה יותר אקולוגיים וחסכוניים מפחם ויתנו קצת טעם מעושן לבשר ולדג שלכם בקיץ הקרוב.

מאמרים קשורים :

לקבל פרחים יפים באביב

עלי צמחים ירוקים נקיים