איך לטפל בצמח הכסף הסיני

Pilea Peperomioides פונה לגננים רבים בתחילת דרכם עם העלים שלו בצורת מיני לוטוס. כמו חומצת עץ, פילאה הוא צמח אופנתי מאוד! העלווה שלו מזכירה גם מטבעות קטנים, מה שקנה ​​לו את המוניטין שלו כצמח בר מזל. יתרה מכך, לפיליאה יש כינויים רבים כמו צמח כסף סיני, צמח פנקייק, צמח לפסה או צמח מיסיונרי. הצמח הירוק הזה אינו תובעני ומוצא את מקומו טוב מאוד בתוך הבית. גלה את כל השלבים לגידול צמח המזל שלך!

1) מתי ואיפה לשתול Pilea Peperomioides?

צמח עסיסי מפואר זה יליד סין נטוע באביב. זהו צמח מקורה שזקוק לחלל מואר מאוד, אך ללא שמש ישירה תוך סיכון לשרוף אותו. המפעל הגרפי הזה צריך א מצע קל ומנקז. תערובת של אדמת עציץ כבול ואדמת אברש טרייה היא די והותר. אל תשכחו להניח חלוקי חימר בתחתית הסיר (מנוקבים כדי לאפשר למים להתנקז היטב) כדי להתנקז היטב ולמנוע את טביעת השורשים.

2) משעשעים הם Pilea

העלים נוטים להסתובב לכיוון השמש, אז אל תהססו תור את העציץ מעת לעת כדי לשמור על איזון הצמח. הפיליאה קלה לתחזוקה ודורשת מעט מאוד טיפול, אולם א עודף לחות יכול להיות קטלני עבורו. תדירות השקיה חייב להיות קבוע: פעמיים בשבוע בקיץ ובהפרש של 10 ימים בחורף. אין צורך בדשן, אבל אם אתה באמת רוצה להוסיף קצת, בחר דשן לצמחים ירוקים או לקקטוסים במינון נמוך מאוד. הצמח שלך יצטרך להיות צמח מחדש באביב כל שנתיים.

בחורף, האקלים חייב להיות מתון, כי אם הוא אוהב חום, הפיליאה לא תומך בטמפרטורות מתחת ל-10 מעלות צלזיוס. ברמת הגיזום, אתה רק צריך לצבוט את הגבעולים לאחר ניצן, כדי להקל על הצמיחה.

3) ריבוי על ידי ייחורים

הפילאה מתרבה על ידי ייחורים של גבעולים צעירים בגובה של כ-6-7 ס"מ שהם יורים שנמצאו ב ערמומי של צמח האם. אתה רק צריך לבחור את הגבעולים הצעירים עם 3 עד 5 עלים עם להב חד ומחוטא. לאחר מכן, שתלו מחדש את הגבעול הצעיר באדמת עציצים והשקו באופן קבוע. האדמה צריכה להישאר תמיד קלה רָטוֹב, אבל היזהרו לא להטביע את השורשים. הנח את החיתוך שלך בחדר זוֹרֵחַ, אך ללא אור שמש ישיר. אפשר גם לשים את הייחורים במים כדי שייצרו שורשים ולאחר מכן מניחים אותם בסיר מלא באדמת עציצים.

מקורות: Detentejardin, גרבו, לְהִתְפַּטֵר

מאמרים קשורים:

אלוורה: איך לשמור עליו ולקטוף את הג'ל שלו?

נרקיס: לשתול בסתיו לפרחים יפים באביב

צמח טורף: כיצד לשמור על ה-Dionaea Muscipula

תסמינים ואמצעי מניעה

זנב סוס: שתילה, גידול וטיפול