איך לטפל ביסמין מדגסקר?

סטפנוטיס, הידוע גם בשם יסמין מדגסקר, הוא צמח ריחני הגדל בעיקר בתוך הבית. הצמח פורח במהלך האביב והקיץ. הפריחה שלו עדינה ודורשת מינימום טיפול, אבל היופי שלו שווה את זה! הפרחים בצורת חצוצרות קטנות זרועות כוכבים והגבעולים מתעקלים. אפשר גם להדביק אותם כדי לתת להם צורה מהודרת. ואנקדוטה קטנה: זה היה הצמח האהוב על מרילין מונרו! הנה כל הטיפים שלנו לגידול וטיפול בסטפנוטיס.

היכן ומתי לשתול סטפנוטיס?

בצרפת מגדלים סטפנוטיס בעציצים ובפנים. ואכן, בגינה יש לו סיכוי קטן מאוד לשרוד, כי הוא חושש מטיוטות וזקוק ל טמפרטורה קבועה של 20 מעלות צלזיוס כל השנה.

השתילה מתבצעת בדרך כלל בשעה אביב, אבל ברוב המקרים תקנה את הנושא שלך כבר בעציץ. אז אתה רק צריך לחשוב על לשפץ ברגע שזה מרגיש צפוף.

ריפוטינג מתרחש בדרך כלל בכל 1 עד שנתיים. זה נעשה תמיד מחוץ לפריחה. יתרה מכך, הסיר שסופק בעת הרכישה יהפוך במהרה לקטן מדי, לכן העדיפו רכישה בתחילת האביב כדי לבצע ריפוד מהיר. לאחר שבחרתם את המקום לצמח שלכם, אל תזיז את זה יותרכי ייתכן שהיא לא תעריך את השינויים האלה.

סטפנוטיס יסמין דה מדגסקר
קרדיטים: NAPA74 / iStock

איך לטפל ביסמין מדגסקר?

סטפנוטיס מעריך מאוד בָּהִיר. הוא צריך הרבה אוֹראבל היזהרו: לעולם לא שמש ישירה, מכיוון שזה יגרום לכוויות. כמו כן ודא שהטמפרטורות לעולם לא יורדות מתחת ל-15-16 מעלות צלזיוס, אך מעל לכל אל תמקם את הצמח שלך ליד מקור חום כמו רדיאטור.

רִוּוּי היא מחווה חשובה להתפתחות סטפנוטיס. זה חייב להיות קבוע (פעם בשבוע), אבל ללא עודף תוך סיכון של טביעת השורשים. בסביבתו הטבעית, הלחות גבוהה, אז זכרו לרסס את העלים במים לא גירניים באופן קבוע. אפשר גם להניח את הסיר על מצע של חלוקי חימר לחים.

לגבי דשנים תביאודשן נוזלי לצמחים פורחים כל 15 ימים במהלך האביב.

הפריחה מתרחשת בדרך כלל מ מאי עד אוקטובר. אפשר לגזום מעט את הגפנים כדי לעורר צמיחה. בסתיו, תצטרך גם להכין את הצמח שלך לחורף. לאחר מכן הנח אותו בחדר גדול יותר פרש (בין 13 ל-15 מעלות צלזיוס) והפסיקו להוסיף כל דשן או מים (למעט כאשר האדמה יבשה לחלוטין).

הסטפנוטיס יכול להיות נתון לקרדית, חרקי קשקשת וקרדית עכביש אדומה.

איך להיפטר מכנימות על עגבניות?

מאיפה באה מסורת האחד במאי?