איך לזהות ולטפל בהם?

דשא הוא צמח עמיד יחסית, בניגוד לצמחים אחרים בגינה. אבל קורה, עם זאת, שגם היא קורבן של מחלות. במקרה זה, בדרך כלל ניתן לראות כתמים, לרוב אדומים או אפורים, על הדשא. לאחר מכן יש לפעול במהירות על מנת למנוע מהנזק להתפשט לכל הדשא!

1) חלודה

חלודה מאופיינת בהופעה של כתומות, צהובות, לבנות או אפילו שחורות המכסות את להבי הדשא. הדשא לאחר מכן לוקח א גוון צהוב כתום ניתן לזיהוי בקלות.

בדרך כלל נראית באביב ובקיץ, מחלה זו נובעת למעשה מ… א פטרייה ! ואכן, הגעת הטל מאפשרת לפטרייה הטפילית הזו להתפתח, ולייבש את העלים בו זמנית.

כדי לחסל את הבלתי רצוי הזה ולהחזיר את הדשא ליושנה, פזרו אותו זבל קומפרי. בנוסף, אל תהססו לרסס זבל סרפד או מרתח של זנב סוס על הדשא שלכם. אם שום דבר לא עוזר, חתוך ושרוף את העלים הנגועים.

2) הפוסריום

נבול פוסריום היא מחלה הנגרמת על ידי פטרייה המתפתחת בדרך כלל במזג אוויר חם, הקשורה ללחות. ומסיבה טובה, המראה שלו נובע מאוורור קרקע לקוי. הוא מאופיין בהיווצרות של כתמים אפורים עגולים באזורים מסוימים של הדשא.

מחלה זו קשה במיוחד לטיפול. מסיבה זו, מניעה היא הפתרון הטוב ביותר. במקרה של נגיעות, לחתוך ולשרוף עלים חולים.

3) החוט האדום

מחלת החוט האדום מקבלת את שמה מהופעתם של עלי דשא. למעשה, האחרונים קמלים עד שהם דומים בהדרגה חוטים בצבע אדמדם. במקור מחלה זו היא שוב פטרייה טפילית, המתפתחת במזג אוויר חם ולח.

דשא קיץ דשא
השקיית מדשאה ירוקה בגינה. צינור גן ומרסס. נתזי מים בשמש

מסיבה זו, בקיץ ובסתיו, זה עדיף להפחית את השקיית הדשא שלך. ומעל לכל, זכרו לאסוף את הדשא הקצוץ לאחר הכיסוח, כמו גם כל פסולת צמחים אחרת. ואם המחלה מופיעה למרות הכל, תלשו את האזורים הפגועים ודשא מחדש את הדשא.

4) L'helminthosporiose

Helminthosporiosis הוא א מחלה נגרמת על ידי פטרייה ואשר מאופיינת בהופעת פסים חומים ארוכים על להבי דשא. זה קורה בעיקר באביב ובקיץ.

כדי לטפל בו, יש צורך באספקת דשן חנקן נמוכה.

5) טחב אבקתי

שוב, אלו פטריות היוצרות כתמים לבנבנים על הדשא. עם זאת, טחב אבקתי היא מחלה שפוגעת רק עלי דשא שאינם חשופים לשמש.

לכן, אם יש לך דשא מוצל, זכור לכסח אותו באופן קבוע אך לעולם אל תגלח אותו. בנוסף, הימנעו מהשקיה בחלק החם ביותר של היום, רצוי בבוקר או בערב.

6) טבעות מכשפות

מעגלי המכשפות באים לידי ביטוי על ידי עיגולי פטריות לבנות המופיעים על הדשא שלך. פעמים רבות, בגלל החנקן שמשחרר הפטריות, הדשא נראה ירוק יותר במרכז המעגל.

כדי להיפטר מהפטריות הללו, יש רק פתרון אחד: הסירו את האדמה מהאזורים הפגועים לעומק של לפחות 25 ס"מ ואז זרמו מחדש את הדשא. ואכן, פטריות אלה הן בדרך כלל מושרש עמוק. אחרת, שימו לב שהם בדרך כלל ייעלמו מעצמם תוך מספר שנים…

מאמרים קשורים:

קוטלי פטריות טבעיים למלחמה במחלות גינה באופן טבעי

מדשאה ירוקה: 10 טיפים לדשא אורגני יפה

כיסוח פסולת: איך לעשות בה שימוש חוזר בגינה?

10 צמחי כיסוי קרקע ליצירת כיסוי צמחים

כוכב חג המולד וסודות הפריחה הטובה