איך לזהות ולטפל בהם?

ייצור פרי משלך, רצוי אורגני, מאפשר לך לחסוך כסף ולצרוך מקומי. ואיזו גאווה לבחור את התפוח שלך או את הדובדבנים הראשונים שלך! בין אם יש לכם בוסתן גדול או עץ פרי פשוט בגינה, מחלות למרבה הצער עדיין אורבות. מחלות של עצי פרי עלולות להוביל במהירות לאסונות גדולים במונחים של הפסדים. עם זאת, אובדן עץ פרי אינו משמח ואף פחות מכך עבור יצרן שהכנסתו תלויה במטע שלו. עם זאת, ישנם טיפים למניעה או טיפול במחלות אלו. על ידי ביצוע הדברים הנכונים, אתה יכול לטעום את פירות העבודה הקשה שלך. למד על מחלות עצי הפרי השונות וכיצד לטפל בהן.

1) התכשיטים

כדי לראות אם עץ הפרי נושא את המחלה, יש צורך להתבונן בפירות ובצבעם. אם לחלקם יש כתמים חומים בהירים המופיעים על פני השטח והפרי המנוקד כבר מתרכך, אז הוא בסופו של דבר יבלבל וירקב. עם זאת, הוא נשאר במקומו על הפיר. על פני השטח יופיעו גם פוסטולות. מוניליה משפיעה על עצי משמש, עצי דובדבן, עצי אפרסק, עצי תפוח, עצי אגסים ועצי שזיף.

איך לטפל בזה?

יש צורך לחסל מיד את הפירות החולים ולאסוף את הנופלים על הקרקע. למניעה אפשר לרסס את העצים תערובת בורדו בסתיו ובמהלך החורף, חוזרים על הריסוס 2 עד 3 פעמים כל 15 יום.

2) הטבלה

גלד היא מחלה הנגרמת על ידי פטרייה המעכבת את צמיחת הפירות, העלים והפרחים כשהיא מתפתחת. זה בולט בכתמים השחורים עם קווי מתאר לא סדירים המופיעים על העלים. לאחר מכן העלים יתייבשו ומהר מאוד יווצרו סדקים. בסופו של דבר הם ייפלו בטרם עת. מחלה זו פוגעת בעצי תפוח ואגס.

איך לטפל בזה?

הביאו זבל סרפד או מרתח של זנב סוס כדי לחזק את עמידות העלווה. אחרת, יש מינים קשים יותר נגד גלד. זנים אלה הם Reinette grise, Florina, Williams ו-Belle de Boskoop. מידע נוסף כאן.

3) טחב אבקתי

ניתן לזהות טחב אבקתי לפי הלבד הלבן המופיע על עלי עץ הפרי.

איך לטפל בזה?

הימנע מהשקיית עלים של צמחים צעירים ואפילו הבוגרים שבהם. עלים רטובים גורמים בדרך כלל להופעת טחב אבקתי. הסר את העלים שכבר מושפעים. גופרית יכולה להוות פתרון מונע, אבל היא לא הכי טובה לסביבה.

טחב אבקתי
קרדיטים: kazakovmaksim / iStock

4) קנקר

קנקר היא פטרייה מזיקה שתוקפת בעיקר עצי דולב. כתמים אדומים מופיעים על ענפי העץ וחופרים בהם. הפטרייה מתפתחת שם וחושפת נפיחות. מחלה זו פוגעת בעיקר בעצי תפוח ואגס.

איך לטפל בזה?

למרבה הצער, יש לחתוך את הענפים המושפעים. אם המחלה מופיעה על תא המטען, יש צורך לרפא את החלק החולה כדי לחסל את הצ'אנקר. לאחר מכן, הוסיפו לפצע קוטל פטריות אורגני ולסיום, לעסו את הפצע.

5) קורינאום (או ניפויים)

מחלה זו מזוהה על ידי הכתמים האדומים המופיעים על העלים. בסופו של דבר הם משחירים ומחוררים. ואז העלים נושרים. אם הפטרייה נוגעת בענפים, המחלה יכולה להתפתח לסרטן. זה נוגע לעצי משמש, עצי דובדבן, עצי אפרסק ועצי שזיף.

איך לטפל בזה?

זה פשוט הכרחי להסיר פירות חנוטים, עצים מתים וענפים שנפגעו מהמחלה. יש למרוח קוטל פטריות אורגני למניעה.

6) L'entomosporiose

ניתן לזהות את האנטומספוריוזיס על ידי הכתמים הוורודים שעל העלים של עץ הפרי. בסופו של דבר הם הופכים לאדומים ויוצרים גלדים על העלים. על הפירות, הכתמים חומים עם קצוות אדומים.

איך לטפל בזה?

הפירות המושפעים נשארים אכילים. אחרת, אתה רק צריך לחתוך את הענפים המושפעים ולאסוף את כל העלים שנשרו לאדמה, ואז להיפטר מהם כמה שיותר רחוק מהעצים.

מָקוֹר

מאמרים קשורים:

קוטלי פטריות טבעיים למלחמה במחלות גינה באופן טבעי

זבוב הדובדבן: איך להילחם נגד מזיק הפרדס הזה?

מתכון אנטי כנימות 100% אורגני וטבעי לריסוס

להילחם בחרדה הודות לצמח זה

איך לגדל את צמח העיפרון?